banner

PUHKUS HISPAANIAS

Broneeri reis Hispaaniasse ANEX Touriga!

HISPAANIA  

Üldinfo

Hispaania asub Euroopa edelaosas ja on Euroopa Liidu liige. Geograafiliselt hõivab riik suurema osa Pürenee poolsaarest, samuti Kanaari ja Baleaari saared. Põhjas ja läänes uhub Hispaania kaldaid Atlandi ookean, lõunas ja idas Vahemeri.

Hispaania on kahtlemata üks Euroopa peamisi kultuurikeskusi. Igal aastal külastab seda üha enam turiste. Keegi tuleb jalutama mööda vanu käänulisi tänavaid, nautides arhitektuurilisi vaatamisväärsusi ja suurte meistrite kunsti meistriteoseid, ja keegi - päikest võtma Vahemere ja Atlandi ookeani mõnel parimal rannikul.

Selle Euroopa riigi eripäraks on pühad, mis on küllastunud kohalike elanike elustiilist. Neid peetakse suurtes linnades ja väikestes linnades, mis on pühendatud pühakutele ja taevastele patroonidele, kuulsatele kaasmaalastele ja kohalikele "staaridele", aastaaegadele, spordisaavutustele, muusikale ja luulele. Igal aastal korraldab Hispaania põnevaid karnevale ja festivale. Siin on mõned neist:

 • La Tomatina on kuulus festival, mis toimub Bunyoli linnas, kus osalejad loobivad üksteist tomateid. See on lõbus sündmus, mis meelitab ligi palju inimesi üle kogu maailma.
 • Semana Santa (Püha Nädal) on suur religioosne festival, millega tähistatakse püha nädalat enne lihavõtteid. Erinevates Hispaania linnades peetakse usurongkäike, teatrietendusi ja muid üritusi.
 • San Fermin on kuulus püha, mida on peetud igal aastal juba üle kaheksa sajandi ja mis kestab ühe nädala. Festivali raames sõidetakse Pamplona linnas pullide ees.
 • Las Fallas – suurim festival Valencias. Seda tähistatakse igal märtsil Valencia kaitsepühaku Püha Joosepi auks ning ühtlasi tähistatakse talve lõppu ja kevade algust.
 • Flamenkofestival Sevillas. Hispaania on tuntud oma traditsioonilise muusika ja tantsude poolest. Sevillas toimuv flamenkofestival on üritus, kus saab nautida kuulsate flamenkokunstnike etteasteid.
 • Barcelona valgusfestivali on tähistatud juba mitu aastat ja see on mõeldud valguse ja kaasaegse kunsti tähistamiseks. Linn muutub tõeliseks visuaalsete etenduste ja installatsioonide lavaks.

Pidage meeles, et Hispaanias puhkamine on uskumatult meeldiv ja lihtne, sest hispaanlased on sõbralikud, vastutulelikud ja külalislahked!

Kliima

Hispaania kliima on üsna mitmekesine. Kuna riik asub Euroopa edelaosas ja on mitmekesise geograafiaga – mägedest rannikuni, on kliimatingimused riigi eri osades oluliselt erinevad.

Suuremas osas Hispaania territooriumist domineerib kontinentaalne kliima, mida iseloomustavad kuivad ja suhteliselt külmad talved (-4 °C kuni +8 °C) ning kuumad suved (+25 °C kuni +30 °C). Riigi põhjaosas, mida sageli nimetatakse "Roheliseks Hispaaniaks", on talved pehmed (+8 °С kuni +14 °С) ja suved soojad ja mitte kuumad (+22 °С kuni 26 °С). Riigi lõuna- ja kagurannikul valitseb vahemereline kliima. Temperatuurid on mõõdukad ning suviste ja talviste mõõnade vahel ei ole suurt vahet. Kõrgetel mägipiirkondadel, nagu Püreneed ja Sierra Nevada, on külmad talved ja jahedad suved. Talvel võib suurtel kõrgustel märgata tugevat lumesaju. Mõnes piirkonnas, näiteks Hispaania kaguosas, on sarnased kliimatingimused kõrbealadega, kus suved on väga kuumad ja sademeid on väga vähe.

Kanaari saartel on aastaringselt soe ilm, rannapuhkust saab igal ajal. Suvel soojeneb õhk kuni +28 °C, talvel – kuni +20 °C, Atlandi ookeani vesi ranniku lähedal on jahe ja mitte alati rahulik.

Kohalikud toidud

Hispaania köök on tuntud oma mitmekesisuse, maitserikkuse ja piirkondlike traditsioonide mõju poolest. See peegeldab riigi ajalugu ja selle piirkondade mitmekesisust. Siin on mõned tüüpilised Hispaania toidud: paella (võib-olla kõige kuulsam Hispaania roog), tapas (väikesed toidud või eelroad), gazpacho (tomatist ja muudest köögiviljadest valmistatud külmsupp), jamón, tortilla Española (omlett, mille peamised koostisosad on kartul ja muna), sangria (punasest veinist valmistatud veinijook puuviljadega).

Erilist tähelepanu väärivad Hispaania veinid. Hispaanias on maailma suurim viinamarjaistanduste pindala. Riigis toodetakse suurel hulgal erinevat sorti veine, sealhulgas tuntud veine nagu Rioja, Ribera del Duero ja Cheres.

Rannapuhkus

Hispaania on oma suuruse poolest üks suurima rannajoonega riike – 4964 km (koos saartega – 7905 km!). Hispaania on ka Sinilipu märgiga ööbimiskohtade arvu poolest maailmas üks liidritest – umbes 500 rannal on see märk!

Lõõgastavaks puhkuseks sobivad Valencia, Alicante või Baleaari saarte rannad. Kui teile meeldivad tegevused väljas, siis on parem minna riigi põhjaossa. Astuurias ja Galicias on mõned parimad surfikohad. Noh, parimad rannapeod peetakse Ibizal.

Siin on mõned Hispaania populaarsed rannapiirkonnad:

 • Costa del Sol — Hispaania lõunapoolseim kuurortpiirkond. Siit võib leida nii liiva- kui ka kivikliburandu. Costa del Soli kliima on pehme ja soe, ujumishooaeg kestab siin palju kauem kui teistes riigi kuurortpiirkondades. Malaga linn ja Marbella on Costa del Soli kuulsaimad kohad.
 • Costa Brava asub Kataloonia põhjaosas. Costa Brava on kuulus oma hämmastava looduse, väikeste lahtede ja kristallselge vee poolest. Siit leiate rahulikke randu ja elavaid kuurortlinnu, nagu Lloret de Mar ja Tossa de Mar.
 • Baleaaride saared (Balearic Islands), mille hulgas on Mallorca, Ibiza, Menorca ja Formentera tuntud oma heade randade, sooja mere ja elava ööelu poolest.
 • Kanaari saared (Canary Islands), mille hulgas Tenerife, Gran Canaria ja Lanzarote asuvad Atlandi ookeanis. Seal on mitmesuguseid randu, sealhulgas vulkaanilised ja liivased.
 • Costa Blanca: See Alicante piirkond meelitab puhkajaid oma pehmete, kerge kuldse liivaga randade, veespordialade ja ajalooliste linnadega, nagu Benidorm. Costa Blanca on golfihuviliste seas populaarne sihtkoht, kuna seal on palju kuulsaid golfiväljakuid, millel on muljetavaldavad vaated ja võimalused.
 • Costa Dorada: Kataloonia lõunarannikul asuv piirkond on tuntud oma pikkade liivarandade poolest, mis on suurepärased lõõgastumiseks ja ujumiseks.

Populaarsed sihtkohad teie puhkuseks Hispaanias

Kõige populaarsemad puhkusepiirkonnad

LENNU KVALITEET

Olenemata sihtkohast broneerite meiega alati ideaalse lennu! Lendate päikese kätte paljude tuntud lennufirmadega.

OMA REISIESINDAJA

Isiklik tugi teie sihtkohas on ANEX Touri jaoks iseenesestmõistetav. Meie reisiesindajad on oma ala professionaalid ja on teie käsutuses.

OMA TRANSFEER HOTELLI

Kohe pärast sihtlennujaamast väljumist võtavad meie reisiesindajad teid soojalt vastu ja meie tranfeerbussid viiavad teid turvaliselt broneeritud hotelli.