banner

Tenerife

TENERIFE

Üldinfo

Tenerife on Kanaari saarte saarestiku seitsmest saarest suurim, mis asub Atlandi ookeanis Aafrika ranniku lähedal. Saare pikkus põhjast lõunasse on 85 km ja laius kitsamas osas 13 km. Selle kõrgeim tipp, El Teide vulkaan, on Hispaania kõrgeim tipp ja üks ookeanipõhja kõrgeimaid tippe. Vulkaani on näha peaaegu kõikjalt saarel. Selle kraater ulatub mõnel pool 17 km pikkuseks.

Puhkus

Reis Tenerifele on suurepärane võimalus perepuhkuseks. Siin asub üks maailma parimaid veeparke – kuulus Siam Park. Puhkus Tenerifel meeldib lastega reisijatele, noortele, mesinädalatele ja veespordi austajatele. Ajavahemik maist oktoobrini sobib hästi rannapuhkuseks ning talvel saab tutvuda saare vaatamisväärsustega.

Kliima

Tänu vaheldusrikkale maastikule ja unikaalsetele kliimateguritele, nagu kirdepasaattuuled, on Tenerifel mitu mikrokliimat, mis tähendab, et ilm võib saare eri osades olla väga erinev. Aasta keskmine temperatuur on lõunarannikul tavaliselt +18-24 °C ja põhjarannikul +15-20 °C. Teide vulkaan mõjutab saare kliimat, luues kõrgel kõrgusel tugeva temperatuurimuutuse ja sademete vööndi.

Tenerife kuurordid

Puerto de la Cruz

See Tenerife põhjarannikul asuv kuurort on kuulus oma tumehallide vulkaanilise liivaga randade, vaikse atmosfäärikeskuse ja kauni subtroopilise taimestiku poolest. Playa Martianez rand sobib hästi surfaritele, seal on peaaegu alati parajalt kõrged lained. Kuid perepuhkuseks on parem valida Jardini rand (Playa Jardin). See on tõeliselt erakordne rand. Seal on looduslikud basseinid, mis on ookeanist eraldatud looduslike tõketega. Lastega peredel tasub külastada maailma üht kuulsaimat loomaaeda Loro Parque, kus esitletakse erinevaid looma- ja linnuliike. Loro Park on tuntud ka oma delfinaariumi ja suure akvaariumi poolest.

Los Cristianos

See kuurort asub lõunarannikul ning seal on väga vaikne ja rahulik õhkkond. See on hea valik peredele, kes otsivad lõõgastavat rannapuhkust kauni maastikuga. Kuurort asub pika kustunud vulkaani Montaña de Guas jalamil. Tippu tasub ronida, et hinnata 430 meetri kõrguselt avanevaid panoraamvaateid

Las Americas

Las Americas – Tenerife lõunaosa ehk kõige kuulsam kuurort asub kahe kuurordi vahel: Los Cristianos ja Costa Adeje. Las Americas on tuntud oma elava ööelu, kasiinode, kaubanduskeskuste ja meelelahutuse poolest kogu perele.

Costa Adeje

Costa Adeje asub Tenerife lõunarannikul ja seda peetakse üheks prestiižsemaks kuurordiks saarel. Siit leiate kõrgetasemelised hotellid, auhinnatud restoranid, hästi arenenud infrastruktuur ja mitmesugused meelelahutusvõimalused. Maailmakuulus Siami park on piirkonna üks populaarsemaid vaatamisväärsusi ja seda tuleb kindlasti näha.

Costa Adeje populaarseimad rannad on Playa del Duque, Fanabe, Torviscas, Playa de Troya. Playa del Duque on tuntud oma pehme kuldse liiva ja selge vee poolest. See on üks Costa Adeje parimaid randu, mida ümbritsevad luksuslikud hotellid ja restoranid. Peamisest kuurordipiirkonnast eraldab randa merre ulatuv kalju, mis lisab eksklusiivsuse atmosfääri.

Los Gigantes

Los Gigantes on väike turismilinn Tenerife läänerannikul. Kuurort on tuntud oma kuni 600 meetrit üle merepinna kõrguvate basaltkaljude, kaunite randade ja turistidele hästi arenenud infrastruktuuri poolest.

Los Gigantesel on ainult üks rand, musta vulkaanilise liiva ja kivikestega.

Santa Cruz de Tenerife

Saare pealinnas on ka kuurortpiirkonnad, kus on ostukohad, kultuurilised vaatamisväärsused ja suurepärased restoranid. Las Teresitase rand (Playa de Las Teresitas) on Santa Cruz de Tenerife üks kuulsamaid ja populaarsemaid randu. See on kuulus oma Sahara kõrbest toodud kuldse liiva poolest ja selle pikkus on üle 1 km.