banner

Lennuvedaja reeglid

Mavi Gök Airlines (MGA)

Lennud Türgi teostab ANEX Touri gruppi kuuluv lennufirma Mavi Gök Airlines (MGA), ettevõtte ametlik koduleht on https://mga.aero.

MGA vastutab reisijate ohutu pardalemineku ja pagasi veo eest. Reisijale määratud pagasi standardkogus on märgitud reisidokumentides. Palun lugege allolevat kasulikku teavet.

Standard/tasuta pagas

Kõigil MGA lendudel on lastele ja täiskasvanud reisijatele üldjuhul lubatud 20 kg äraantavat pagasit (või piletil märgitud pagasi lubatud piirnormi) ja 6 kg käsipagasit.

Lubatud pagasikoguse ületamise korral tuleb reisijal tasuda lisatasu.

Käsipagas

Igale reisijale (v.a imikud) on lubatud kaasa võtta 1 käsipagas, mille kaal ei ületa 6 kg (kui piletil ei ole märgitud teisiti). Käsipagasi mõõtmed ei tohi ületada 55x40x20 cm. Teil võidakse paluda lennule registreerimisel näidata oma käsipagasit.

Reisijad võivad kaasa võtta järgmisi esemeid:

ISIKLIKUD ESEMED MÄRGISTUS MÕÕTMED
Käsipagas 55 x 40 x 20 cm (max 6 kg)
Fotoaparaat või binokkel 55 x 40 x 20 cm
Tahvel- või sülearvuti 55 x 40 x 20 cm
Lapsevanker Vanker max. 70 x 30 cm jalutuskäru max. 40 x 40 cm
Vihmavari (nüri ots) 90 cm
Lapse kott  
Imikutoit (vajalik lennu ajal)  
Kargud (paar)  
Insuliin, eritoit või muud proteesid (vältimatult vajalikud lennu ajal, inglise keelne arsti tõend on vajalik)  

Vedelaid ja geelitooteid, nagu hooldus- ja kosmeetikatooted, võib kaasa võtta käsipagasis, kui need vastavad järgmistele tingimustele:

Vedelas või sarnases vormis tooted ei tohi ületada 100 ml. Käsipagasis veetavate vedelate esemete/toodete kogumaht ei tohi ületada 1 liitrit ning neid tuleb vedada turvalises, kaitsvas, läbipaistvas ja suletavas lekkekindlas kotis.

Äraantav pagas

Täiskasvanutele ja lastele alates 2. eluaastast on lubatud tasuta pagasikogus 20 kg (kui piletil pole märgitud teisiti). Alla 2-aastastele lastele (imikutele) on lennukis lubatud 10 kg pagasit ja üks kokkupandav jalutuskäru

Reisijate ohutuse tagamiseks soovitame tutvuda lennufirma ametlikul kodulehel olevate lubatud ja keelatud esemete nimekirjaga.

Üleliigne pagas ja ülegabariidiline pagas

MGA tagab, et tasuta pagasi piirmäära ja/või reisijate lubatud kaalu ületavat liigset pagasit võib lisatasu eest vedada salongis või lastiruumis.

Reisijale kuuluva 1 pagasi tüüpmõõtmete (laius + kõrgus + kõrgus) summa peab olema 158 cm.

Pagas, mis on raskem või ei vasta etteantud mõõtmetele, loetakse ülegabariidiliseks pagasiks. Ühe pagasi ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg (1 tk), isegi pärast ülemäärase pagasi tasu maksmist.

Erivajadustega reisidega

Reisijad, kes soovivad tervislikel põhjustel hapnikuvarusid kaasas kanda, peaksid teadma, et IATA ohtlike kaupade käsiraamatus loetletud tingimustel võib kaasas kanda ühte väikest ballooni. Teave reisija hapnikuvajaduse kohta tuleb edastada klienditeenindusele ja maapealsele operatsioonile hiljemalt 48 tunni jooksul. Kui reisija hapnikuballoon ei sobi lennukis või lastiruumi vedamiseks, peab reisija sellest teavitama MGA klienditeeninduse ja maapealsete operatsioonide osakonda, et nad saaksid korraldada oma lennule täiendava hapnikuballooni. Salongi hapnikuballoonid on ette nähtud ainult hädaolukorras kasutamiseks ja ei ole mõeldud kasutamiseks reisijatele.

Raske puudega reisijad peavad esitama ametlikult heakskiidetud aruande koopia, milles on märgitud nende seisund ja meditsiiniline luba lennuks. Lennuki juurde pääsemiseks on reisijale tagatud ratastool, oluline on etteteatamine ja lennule jõudmine 2 tundi enne väljumisaega.

Akutoitel ratastoolide transportimiseks tuleb aku toolilt eemaldada ja isoleeritud pakendisse panna.

Palume reisijatel hetkeolukorrast võimalikult varakult enne lendu teada anda. Reisijad peaksid pöörduma oma reisibüroo või reisikorraldaja poole.

Kui teil on vaja arstitõendit:

  Tervisetõend (lubab lennata)
Ratastool Pole nõutud
Kips Vajalik
Rasedus Vajalik alates 28-34 nädalast
Kanderaam Lennule ei aktsepteerita
  • Murtud jäsemetega reisijad peaksid teadma, et tunnistus kehtib 10 päeva.
  • Rasedustõend (inglise keeles) peab olema vormistatud vähemalt 7 päeva enne lennukuupäeva. Pärast 34 rasedusnädalat pardale ei lubata

Loomad (koer või kass)

Koos lennutavatest lemmikloomadest tuleb MGA-d teavitada ja need tuleb broneerida enne plaanilist lendu. Pärast MGA-lt loa saamist peavad reisijal olema järgmised dokumendid:

  • pass või veterinaararsti väljastatud ametlik tõend (peab sisaldama looma isikutunnistust, omaniku nime, aadressi, telefoninumbrit, looma kirjeldust ja andmeid looma tervise kohta);
  • vaktsineerimiskaart, millel on kasside ja koerte identifitseerimisandmed (marutaudivaktsiin ja perioodiline vaktsiin);
  • looma identifitseeriv tätoveering või mikrokiip;
  • marutaudi antikehade tiitrimise test;
  • riiki sissesõiduload ja muud vajalikud dokumendid.

Suupisteid ja jooke saab osta MGA lendudelt, menüü on saadaval salongis. Tasuda saab ainult sularahas.

 

Lennuvedaja reeglid Mavi Gök Airlines (PDF)