banner

Varna

VARNA

Üldinfo

Ajalooliselt arenenud kuurortpiirkond rikkalike loodusvarade ja väga rikkaliku kultuurieluga. Kauges minevikus (VI sajandil eKr) olid need maad Kreeka Odesose koloonia. Oma tänapäevase nime sai linn XII sajandil selle jõe auks, mille äärde Varna rajati.

Kuurordi hotellid rõõmustavad kõrgetasemelise teeninduse ja meeldivate hindadega. Varna arvukad baarid ja restoranid ootavad külalisi proovima rahvuskööki, mis ühendab Euroopa ja idamaiseid traditsioone. Saabumine toimub Varna rahvusvahelisse lennujaama, mis asub 8 km kaugusel kesklinnast, nii et transfeer on üsna kiire.

Kliima

Piirkonda iseloomustab mahe, niiske subtroopiline kliima, mis on Vahemere lähedal. Kliimane suvi algab aprilli lõpus ja kestab oktoobri alguseni kuni oktoobri keskpaigani. Suvi on Varnas suhteliselt soe, keskmine päevane temperatuur on +27-29 °C. Vesi soojeneb kuni +24 °C.

Rannad ja meri

Varnas Musta mere rannik pakub luksuslikke liivarandu koos väikeste lahtede ja vaiksete kaluriküladega. Õrn sissepääs ja laiad rannaalad sobivad ideaalselt pere või sõpradega puhkamiseks.

Vaatamisväärsused ja vaba aja veetmise võimalused

Jalutuskäik Varnas on meeldiv meelelahutus turistidele, kes on tüdinenud suurlinna saginas, aga ka külastajatele, kes soovivad tutvuda riigi kultuuriga. Varnas on palju huvitavaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Neitsi Maarja taevaminemise katedraal, Aladzha klooster, Varna arheoloogiamuuseum, arhitektuurihooned, kirikud ja galeriid.

Neitsi Maarja taevaminemise katedraal asub linna kesklinnas Kirilliuse ja Metodistiuse väljakul. Tasub märkida, et kesklinn on jalakäijate tsoon ja sõidukitele suletud. Rooma termae (vannid) on kuurordis üsna populaarsed, need võtavad umbes 7000 m² Graf Ignatjevi, San Stefano, Khan Krumi ja Tsaar Kalojeani tänavate vahel. Keiser Hadrianuse ajal 2. sajandil rajatud termaid moodustavad suure kompleksi, kus on võimalused suplemiseks, sportimiseks, koosolekute ja vestluste pidamiseks, lõõgastumiseks ja ostlemiseks.

Rannapark "Morskaya Gradina" asub mere kaldal, mitte kaugel keskusest – tõeline rahu ja vaikuse oaas. Uudishimulikke turiste huvitab delfinaarium, akvaarium ja loodusmuuseum. Varna arheoloogiamuuseum on üks huvitavamaid kollektsioone Bulgaarias. Eriti suurepärased on trakia kiviskulptuurid. Linnas on palju muid muuseume, sealhulgas etnograafiline muuseum huvitava kostüümide ja ehete näitusega, ranniku taimestikule ja loomastikule pühendatud loodusmuuseum.

Aladzha klooster asub linnast 15 km kaugusel. Praegu on see lagunenud, kuid kümneid sajandeid tagasi elasid kristlikud erakud otse kaljusse raiutud Aladzha kambrites.