banner

Lõuna-Male Atoll

LÕUNA-MALE ATOLL 

Üldinfo

Lõuna-Male`i atoll on üks Maldiivide saarestikku kuuluvatest atollidest. See asub Maldiivide Vabariigi pealinnast Male atollist lõuna pool. See koosneb 30 saarest: neist 3 on asustatud, 10 on mahajäetud ja 17 on luksushotellid. Atoll on 36 km pikk ja 19 km lai. 

Lõuna-Male on palju vaiksem kui aktiivne Põhja-Male. Seal on vähem kuurorte ja vaiksem atmosfäär. Hotellide hulgas on tuntud hotellikettide nagu Anantara ja Adaaran esindajad. Transfeer lennujaamast kuurortidesse toimub peamiselt kiirpaadiga, kuid mõned lähedalasuvad hotellid kasutavad endiselt mootoriga dhoanisid.

Kliima

Lõuna-Male Atolli kliima on kaks erinevat aastaaega – kuiv hooaeg (kus domineerib kirdemonsuun) ja vihmahooaeg (kus domineerib edelamonsuun). Õhutemperatuur võib varieeruda vahemikus +25-31 °C, aasta keskmine temperatuur on +26 °C. Ka veetemperatuur on aastaringselt suhteliselt püsiv, +26-29 °C.

Meelelahutus

Suurem osa meelelahutusest on veepõhine. Võite minna paadiga sõitma või kalastama. Kui ilmastikutingimused on sobivad, võite minna surfama. Populaarne surfikuurort Kanduma asub Guraida looduskaitseala lähedal, kus on sageli head lained.

Puhkus Lõuna-Male Atollis on hea võimalus sukeldumiseks või snorgeldamiseks. Siin saab näha rikkalikku merefaunat, arvukaid koralle ja koopaid. Sukeldumine atollis on tänu stabiilsele ilmale võimalik aastaringselt. Parim periood on hooaeg novembrist aprillini.

Lõuna-Male atolli parimad sukeldumiskohad:

  • Cocoa Thila on üks parimaid sukeldumiskohti Maldiividel. See on sügava veega torn, mille kuristikud ja veealused kaljud kaitsevad mereelustikku tugevate hoovuste eest. Siin võib näha kotkakiili, haid, kilpkonni ja Manta-raiusid. 
  • Guraidhoo Channel on kanalite, riffiplatoode ja järskude seintega merekaitseala, kus saab näha ookeanielustiku mitmekesisust alates värvilistest korallidest kuni muremuraanide, lõvikala ja suurte haideni välja. Vihmaperioodil on see suurepärane koht mantade otsimiseks.
  • Vaadhoo Caves – See veealune koopasüsteem on tuntud oma ainulaadsete ja uimastavate geoloogiliste moodustiste ning samuti selle piirkonna mitmekesise mereelu poolest. See koht sobib kõige paremini kogenud sukeldujatele.