banner

Soma laht

SOMA LAHT

Üldine informatsioon

Noor kuurordipiirkond 45 km kaugusel Hurghada lennujaamast. Siin pole absoluutselt asulaid, on vaid hotellid, poed, baarid ja restoranid, mida ümbritsevad kõrb, meri ja mäed. Valged liivarannad, korallrifid, viietärnihotellid ja kõrgetasemeline teenindus – kõik on siin täiusliku puhkuse veetmiseks. Riigi suurim talassoteraapiakeskus pakub erinevat tüüpi massaaže ja vesiravi.

Soma Bays on tuulevarjulised lahed, laiad liivarannad ja rikkalikud korallrifid. See on koht luksuslikuks puhkuseks, nii et peaaegu kõik Soma Bay hotellid on kõrgeima tärnikategooriaga. Siin on esindatud pea kõik parimad hotellikettide kaubamärgid.

5-tärni hotellidel on suured rohealad ja infrastruktuur, mis võimaldab puhkuse ajal mitte kuhugi minna. Kuurordi ümber on pidev kõrb, nii et saate minna ainult Hurghadasse.

Kliima ja rand

Soma lahe ilm lubab aastaringselt päevitada ja ujuda, kuid mõnus õhu- ja meretemperatuuri tasakaal saavutatakse aprilli keskpaigas. Soma Bay rand on liivane, mugava õrna sissepääsuga merre ja pikkade pontoonidega. Suurimat huvi pakub veealune koobas Abu Soma rifi juures. Siin võib näha barrakuudasid, raid, riffhaid, mureeneid.

Ekskursioonid

Reis 16. sajandi Osmanite kindlusesse El Quseir pakub huvi kindlusehitiste fännidele. Beduiinide elu-oluga tutvuda soovijaid oodatakse õhtusöögile ja etendusele ühes külakeses keset kõrbe. Igast Egiptuse Soma Bay hotellist saate minna Mons Claudianuse ja Mons Porphyritesi karjääridesse, kus kaevandati porfüüri ja graniiti.

Paadireisile saab minna Abu Nachishi saarele, mida ümbritseb korallriff. Huvitav on jalutada mööda Kuningate orgu, mis koosneb iidse Teeba kaljudes asuvatest haudadest. Võite minna Luxorisse, et mõista, milline nägi välja Vana-Egiptuse linn seestpoolt, näha hiiglaslikke kujusid – Mnemoni kolossi keset liivasid, minna Püha Pauluse kloostrisse, mis on ehitatud ümber koopa, milles pühak elas umbes 100 aastat.