banner

Side

SIDE

Üldine informatsioon

Side on kuurortlinn, mis asub väikesel poolsaarel Antalyast 75 km kaugusel. Kaasaegsete turismikomplekside ja liivarandadega ümbritsetud linn on üks Türgi kõige elavamatest lõunapoolsetest kuurortidest. Linna nimi on tõlgitud kui "granaatõun" ja selle sümboliks on granaatõunapuu, mis iidsetel aegadel kehastas viljakust. Asutatud 7. sajandil eKr. Kreeka kolonistid, kaasaegne Side ei ulatu iidse linna müüridest kaugemale. Selle arhitektuur ühendab sujuvalt mineviku ja oleviku.

Saabumine toimub Antalya lennujaamas. Kaugus lennujaamast kuurordi hotellideni on 50–70 km, reisi kogu pikkus ei ületa 1 tundi 30 minutit.

Kliima, rannad ja hotellid

Kliima on vahemereline, suved on kuumad ja kuivad. Aastane tipptemperatuur võib ulatuda +45 °C-ni. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit: keskmine õhutemperatuur on +33 °С, vesi soojeneb kuni +26 °С.

Side on kuulus oma kaunite liivarandade poolest. Jah, Kumköy laht õrna vette sisenemise, sileda ja peene liivaga on pikka aega olnud lastega turistide lemmikpuhkusekoht.

Side majutusvõimalused rahuldavad iga turisti. Hotellid on igale "maitsele ja eelarvele" - mitmetasandilistest kompleksidest korteriteni.

Mida näha

Side on huvitav iidse ajaloo austajatele. Linn on ainulaadne vabaõhumuuseum, kus on palju hästi säilinud antiikaja mälestusmärke. Ülevaadet on parem alustada varakristluse ajastul ehitatud teatrihoonest. 14 000 pealtvaatajale mõeldud read säilisid peaaegu täielikult, kuid lava varises kokku ja selle marmorkillud lebavad agoraal siiani. Agora on turuväljak, mida kunagi ääristasid kaetud galeriid. See oli muistse aja kuulsaim orjakaubanduse keskus, mil siin asus juhusejumalanna Tyche tempel.Siit on parem minna raamatukogusse mööda Bütsantsi ehitatud hilisantiikset linnamüüri. Raamatukogu koosnes omal ajal kolmest saalist, millest on säilinud vaid üks sein niššidega kujude jaoks. Mööda moodsat muldkeha kõndides jääb silma hellenistlik linnamüür. Agora vastas loodi iidsetel terminitel Side arheoloogiamuuseum, kus asuvad väljakaevamistel avastatud kujud. Siit tasub kiigata ka sadamasse, kuhu viib peamine ostutänav "vaibaküla", restoraniga "Vana veski juures" ja karusnahapoodidega. Iidse sadama kohas on praegu postkontor ja restoran Mergiz.Ja seal, kus tänapäeval ankrus seisavad kaluripaadid ja retkepaadid, viib mereäärne puiestee viie restaureeritud sambaga Apolloni templisse, millel toetub frontooni fragment. Idakaldal, kaasaegsete hoonete hulgas, kadusid Artemise tempel ja anatoolia kuujumalale Menule pühendatud tholos. Õhtust meelelahutust tasub otsida kuulsast OXYD diskost, mis ühendab endas tantsimist ja ujumist basseinides. Aktiivsed turistid naudivad veespordi, sealhulgas raftingu tingimusi. Side`l on suur hulk ehte-, naha-, karusnaha- ja vaibapoode.

Rikkalikku ekskursiooniprogrammi eelistavatele turistidele soovitame puhkust Sides. Kuurordi rannad sobivad ideaalselt lastega peredele.