banner

Sharm El Sheikh

SHARM EL SHEİKH

Üldine informatsioon

Sharm el-Sheikhi peetakse Siinai ranniku kõige populaarsemaks kuurordiks Euroopa tasandil.

Araabia keelest tõlgituna kõlab Sharm el-Sheikh nagu "King`s Bay" või "Sheikh`s Bay". Linna geograafiline asend on üsna ainulaadne: edelas piirneb see Ras Mohammedi mererahvuspargiga, kirdes Nabqi rahvuskaitsealaga, loodes kaitseb seda tuulte ja halbade ilmastikuolude eest majesteetlik jõehari. Siinai mäed ja kagus paikneb Punane meri.

Kuurordi arenenud infrastruktuur pakub laia valikut iga kategooria ja kontseptsiooniga hotelle, samuti palju meelelahutust igale maitsele: tenniseväljakud, minigolfiklubid, ratsutamine, purjelauasõit, langevarjuhüpe, kardisõit jne.

Sukeldumine

Kohaliku ranniku tipphetk on rannajoonel asuvad korallrifid, seega saab snorgeldada ja sukelduda kõikjal linnas. Sukeldumiseks viiakse turistid sageli Ras Mohammedi looduskaitsealale – siin võib näha värvilisi koralle, barrakuudasid, raid, mureeneid, aga ka kohti uppunud laevade ja lennukitega.

Lastele

Puhkusel Sharm el-Sheikhis on oma eripärad. Otsene vettepääs kaldalt on vaid mõnes rannas, teistes tuleb pontoonilt vette siseneda. Lastega puhkus on aga turvaline – randades on nende jaoks eraldi alad, samuti täispuhutavad basseinid ja atraktsioonid. Hotellides on miniklubid, basseinid ja mänguväljakud, töötavad animaatorid. Väljaspool hotelli saate külastada veeparki ja delfinaariumi koos lõbustuspargiga Fun Town.

Mida näha

Reis Sharm el-Sheikhi garanteerib puhkuse, mis ei piirdu ainult ranna ja merega. Linnas on mõistlik külastada Papüüruse muuseumi ja Tutanhamoni muuseumit ja vaadata El Mustafa mošeed.

Olles ostnud ekskursiooni Sharm el-Sheikhi, võite loota lõbusale ööelule, mis meelitab peamiselt noori. Linnas on palju diskoteeke, sealhulgas kuulus Le Pacha ja Hard Rock Cafe. Tasub kiigata Soho Square meelelahutuskompleksi, kus lisaks diskole on uisuväljak, jääbaar ja suur hulk poode.

Ekskursioonid

Välispuhkuse austajatel soovitatakse minna Ras Mohammedisse, kus on mangroovidžunglid maismaal ja korallidžunglid vee all. Samuti on vaja näha Giza püramiide, minna koos beduiinidega õhtustama, sõita ATV-de või kaamelitega kõrbes.