banner

Sharjah

SHARJAH

Üldinfo

Sharjah on AÜE suuruselt kolmas emiraat, kõige konservatiivsem ja rangem: endiselt kehtivad alkoholi, vesipiibu ja paljastavate riiete keelud. Seda pesevad Omaani ja Pärsia lahe veed. Pealinn ja peamine kuurort on samanimeline linn Sharjah, mis asub Dubai kõrval ja on praktiliselt selle eeslinn.

Sharjah positsioneerib end AÜE kultuurikeskusena. Siin näete palju arhitektuurilisi meistriteoseid, iidseid ehitisi ja kaasaegseid algupärase kuju ja suurusega hooneid. 1998. aastal kuulutas UNESCO selle linna araabia maailma kultuuripealinnaks.

Sharjahi tõeline tipphetk on Al Noori saar (araabia keelest tõlgituna "Valguse saar"). See on väike oaas keset linna. Saarel kasvatatakse Aasiast pärit eksootilisi puid ja põõsaid. Saarel ringi reisides tunned end nagu Tais või Sri Lankal.

Sharjah on teistega võrreldes ainulaadne emiraat, kuna sellel on rannajoon nii Pärsia kui Omaani lahes. Kõik siinsed rannad on liivased, jagatud era- ja munitsipaalrannadeks. Rannapiirkonnad on populaarsed: Al Corniche ja Al Khan.

Kliima

Sharjahas valitseb troopiline kõrbekliima, mida iseloomustavad kõrged temperatuurid, piiratud sademete hulk ja märkimisväärne hulk päikesepaistelisi päevi. Päevased temperatuurid on vahemikus +24 °C jaanuaris kuni +40 °C juulis. Mere temperatuur on vahemikus +22 °C veebruaris kuni +33 °C augustis.

Meelelahutus

Puhkus Sharjahas rõõmustab sukeldumishuvilisi korallriffide ja rikkaliku merefaunaga. Seal on keskused, mis pakuvad erinevaid programme algajatele ja kogenud sukeldujatele.

Sharjahas reisi ajal saavad turistid näha tantsivaid sajameetriseid purskkaevu, teha pilte Eye of the Emirates vaaterattast ja jalutada mööda akvaariumi merepõhja. Lastega saate külastada Al-Montaza parki ja avastuskeskust.

Emiraadi külalised saavad külastada “Vihmatuba”, mis taastoodab seda loodusnähtust täielikult igas detailis, sealhulgas värskuse lõhnas. Taevast sajab ehtne vihm ja külastajad saavad vihma käes kõndida märjaks saamata.

Reis muutub eriti unustamatuks tänu Maroko termide külastusele, fotosessioonidele maaliliste aedade, muldkeha ja paleede taustal. Samuti peaksid puhkajad kaaluma autodroomi külastamist, isejuhitud paadireise ja kõrbesafarit.