banner

Ras Al Khaima

RAS AL KHAIMA

Üldinfo

Ras Al Khaimah on üks AÜE ilusamaid ja vanimaid emiraate. Asub riigi põhjaosas, tunnise autosõidu kaugusel Dubai lennujaamast. Emiraadi pealinna – samanimelise linna – jagab kaheks osaks kaunis Al Khori laht. Vanalinn säilitab nime Ras Al Khaimah. Uus linnaosa, kus asub lennujaam, kannab nime Al-Hamranya. Umbes 90% emiraadi elanikest elab Ras al-Khaimah linnas.

Kuigi Ras Al Khaimah emiraadile kuulub kõigi AÜE emiraatide seas alles suuruselt neljas koht, on sealne loodus ebatavaliselt kaunis ja võib-olla ka kõige mitmekesisem – muljetavaldavad liivarandade maastikud, mäeahelike, mangroovide, lopsaka taimestiku, viljakate põldudega, kus rohkem rohkem kui 45 erinevat tüüpi datlipalmi.

Emiraadi kaguosas asub turismipiirkond Haat, mis on tuntud kolme loodusliku väävliveeallika poolest, millel on noorendav ja tervendav toime. Allikad, mis on varustatud 40 °C-ni soojendatud veega basseinidega, meeldivad kindlasti kõigile tervisehoolduste austajatele.

Kliima

Ras Al Khaimah asub kuumade suvede ja pehmete talvedega troopilises kõrbe kliimavööndis. Suvel on siin üsna kuum, õhk soojeneb + 33-37 °С. Talvel on õhutemperatuur +19-25 °C. Parim aeg Ras Al Khaimah emiraadi külastamiseks on oktoobrist maini.

Vaatamisväärsused 

Lisaks suurepärasele loodusele on emiraat kuulus oma rikkaliku kultuuri ja iidse ajaloo poolest – neli kohalikku arhitektuurimälestist on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Mägedes asub Fort Daya, 19. sajandi kindlus, kust avaneb võrratu vaade merele, mägedele ja palmiaiale. Tähelepanu väärivad Al Jazeera al Hamra kindlus ja rahvusmuuseum, mis sisaldavad iidseid eksponaate ja väärisesemeid, millest osa pärineb 6. sajandist eKr ja mida peetakse vanimateks AÜE-st leitud eksemplarideks.

Meelelahutus

Puhkus Ras Al Khaimahis on suurepärane võimalus aktiivse ajaveetmise austajatele. Wadi Shawka kivised rajad võivad olla seiklusotsijatele ideaalne sihtkoht. Orus on mitu maastikurattarada pikkusega 15–50 km, samuti on olemas matkarajad. Kui otsite põnevust, peaksite proovima mäesuusatamist maailma pikimal tõmbeliinil (Jebel Jais Flight), mis on kantud Guinnessi rekordite raamatusse. Selle pikkus on peaaegu 3 km. Kõrbesafari on põnev liivaluidete võidusõit, aga ka liivalauaga sõitmine.

Turistid saavad minna kuulsasse Suwaidi Pearlsi farmi (ainus AÜE-s), kus pärleid kunstlikult kasvatatakse. Farm müüb oma toodangut juveliiridele üle maailma. Ekskursiooni käigus on külastajatel võimalus saada väärtuslik kingitus ehtsa pärli näol.