banner

Phuket

PHUKET

Üldine informatsioon

Phuket on Tai lääneranniku kuulsaim kuurort, tõeline Aasia lõunaosa pärl. Selle kaldaid uhuvad India ookeani Andamani mere veed ja lumivalged liivarannad ulatuvad üle 40 km.

Saarel on igaühele midagi: vaiksed villad lastega peredele, klubid ja baarid lärmaka meelelahutuse austajatele või eksootilised kohad põnevuseotsijatele.

Kliima

Phuketi kliima on subekvatoriaalne mussoon, millel on selged kuivad ja niisked aastaajad. Soovitame valida puhkuse Phuketis kõige soodsamal perioodil – novembrist aprillini, kui ilm on päikeseline ja vesi soojeneb kuni 28 °C. Vihmahooaeg algab maist oktoobrini.

Parimad rannad

Patong

See on saare pikim ja populaarseim rand. Sellel on hästi arenenud infrastruktuur ja palju võimalusi õhtuseks meelelahutuseks.

Karon

See on Phuketi populaarsuselt teine rand. Selle pikkus on 3 km. Karoni liiv koosneb kvartsist ja krõbiseb talla all nagu lumi. Seal on üsna rahulik atmosfäär ja valju diskosid pole.

Kata

Tavapäraselt jaguneb see kaheks osaks: Kata-Yai – surfarite meka ja Kata-Noi – rahuliku ja mugavuse nurk, mis sobib ideaalselt perepuhkuseks.

Bang Tao

Ranna pikkus on 8 km. Siin valitseb rahulik atmosfäär, mis sobib suurepäraselt rahuliku ajaveetmise austajatele. Lisaks on see suurepärane koht surfamiseks.

Surin

Surini rand on saare üks ilusamaid ja looduslikumaid osi. See sobib suurepäraselt nii rannapuhkuseks kui ka surfamise fännidele: siin saate peaaegu alati "lainet püüda".

Kamala

Siin saavad turistid nautida vaikset ja lõõgastavat puhkust mererannikul, maalilisi päikeseloojanguid ja Khao Phonthurati mäe tipust avanevaid suurepäraseid vaateid ümbruskonnale.