banner

Pattaya

PATTAYA

Üldine informatsioon 

Pattaya on Tai peolinn ja kõige elavam linn, mida tuntakse üle kogu maailma ja mida peetakse õigustatult Tai kõige "läänelikumaks" linnaks. Siia tulevad need, kes ei kujuta ette puhkust ilma lärmakate pidude, luksuslike etenduste ja tõeliste seiklusteta.

Kuurort asub tunni kaugusel Bangkokist ja on väga taskukohane. Pattayal on kõik, mida vajate aktiivseks puhkuseks. Siin saate tutvuda kohaliku kultuuriga, uudistada džunglit ja maitsta eksootilisi kööki.

Kõik Pattaya rannad on väga erinevad ja asuvad lõunast põhja suunas: Jomtien, Naklua ja Palm Beach, Dongtan.

Kliima

Pattayal on subekvatoriaalne kliima. Ilm on siin aastaringselt kuum. Lahe kaldal asuv linn on looduslikult kaitstud orkaanide ja tugevate tuulte eest. Meri on peaaegu alati rahulik – tugevaid laineid esineb harva.

Traditsiooniliselt on Pattayal kolm hooaega: "kuum" (märtsist maini), "vihmane" (juunist novembrini) ja "jahe kuiv" hooaeg (novembrist veebruarini). Parim periood puhkamiseks on kuiv hooaeg. Aasta keskmine temperatuur kõigub +28-33 °С piires.

Meelelahutus

Pattaya võimaldab ühendada rannapuhkuse aktiivse ajaveetmisega. Tuleb märkida, et turistid ei tule siia mitte niivõrd rannapuhkuse, vaid meelelahutuse jaoks.

Lõbusa ööelu jaoks on kõige parem minna Lõuna-Pattayasse. Erinevalt põhjaosast on siia koondunud Tai parim meelelahutus. Kõige populaarsemad tänavad ööelu jaoks on Beach Road või Pattaya 2 Road.

Vaatamisväärsused

Pattaya peamine vaatamisväärsus on korallisaared. Siia pääseb kiirpaadiga.

Ärge jätke elevantide küla vahele! Need majesteetlikud loomad esitavad unustamatu etenduse.

Samuti peaksite broneerima puhkust Pattayas, et ujuval turul eksootilisi oste teha, külastades Tiffany Show kabareed või Mini Siami, Tai ja maailma peamiste vaatamisväärsuste miniatuursete koopiate parki. Samuti tasub jalutada läbi Nong Noochi troopiliste taimede aia, Suure Buddha mäe ja krokodillifarmi või elevantide lasteaia.

Olles ostnud reisi lastega Pattayale, on mõttekas külastada Cartoon Network Amazone veeparki, Khao Keo loomaaeda ja Ramayana veeparki.