banner

Põhja-Male atoll

PÕHJA-MALE ATOLL

Seda atolli peetakse tänu oma kristallselgele veele, valgetele liivarandadele ja kaunile veealusele maailmale üheks kõige populaarsemaks turismisihtkohaks Maldiividel. Paljud luksussaare kuurordid pakuvad puhkajatele suurepäraseid hotelle ja restorane ning tohutut valikut tegevusi ja veespordialasid. 

Üldinfo

Põhja-Male atoll koosneb 50 saarest, millest ainult 8 on asustatud. Ühel neist asub saarestiku pealinn, teistel hotellikompleksid. Paljud saared asuvad lennujaamale piisavalt lähedal, nii et transfeer võtab minimaalselt aega ja toimub traditsiooniliste dhoanis paatidega. Transfeer kaugematele saartele toimub kiirlaevaga või vesilennukiga.

Atolli ümbruses ulatub ookeani sügavus 50 meetrini ja vesi on nii selge, et põhja on selgelt näha. Korallriffide välisküljel on kanalid, millest saab läbi sõita, et vaadata riffi ja selle elanikke. Lisaks korallriffidele on võimalus näha laevavrakke – The Seagull Gaafaru atolli ees, Erlangen, Lady Christine, Maldive Victory. Kõige populaarsemad sukeldumiskohad on Banana Reef, Kuda Haa ja Manta Point.

Põhja-Male on populaarne surfamise sihtkoht. See piirkond on kuulus oma suurte lainete poolest, mis meelitavad surfareid üle kogu maailma. Siin asuvad mõned Maldiivide kuulsaimad surfipunktid, nagu Coke`s, Pasta Point Kandooma ja Lohi`s. Parim aeg surfamiseks North Atollil on kevadel ja suvel.

Kliima

Kuna atoll asub ekvaatoriaalse kliimavööndi piirkonnas, on temperatuurid aastaringselt stabiilsed. Põhja-Male atolli võite broneerida ekskursiooni igal ajal. Kõrghooaeg on jaanuarist aprillini, mil valitseb päikesepaisteline ja kuiv ilm. Maist novembrini toob vihma monsuun. Need toimuvad peamiselt pärastlõunal.