banner

Nessebar

NESSEBAR

Üldinfo

Maaliline kuurort ja üks vanimaid linnu Musta mere rannikul, mis asub 850 meetri pikkusel ja 300 meetri laiusel Nessebari poolsaarel. Väike linnake kaljusel maastikul 37 km Burgase linnast põhja pool on umbes kolme tuhande aasta pikkuse ajalooga.

Iidne linn on jagatud kaheks osaks: Uus (mandril) ja Vana (väikesel poolsaarel). Nessebari mõlemat osa ühendab kitsas, umbes 400 meetri pikkune istmik. Uues osas on palju mugavaid suvilaid ja luksushotelle, kohvikuid, restorane ja kauplusi. Nessebari vana osa on vabaõhumuuseum, kus saab külastada sajanditevanuseid varemed ja arhitektuurilisi ehitisi - kindluseid, torne. 1983. aastal kanti vanalinn UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Tänu oma arenenud infrastruktuurile sobib Nessebar hästi lõõgastavaks puhkuseks. Kaljud, uhked kuldse liivaga rannad ja puhas meri loovad ainulaadse hubasuse ja harmoonia atmosfääri.

Kliima

Kuurordil on Vahemere kliima, kus suvine temperatuur ulatub 28-30 °C ja veetemperatuur on kuni 26 °C.

Vaatamisväärsused ja vaba aja veetmise võimalused

Nessebari tohutu arhitektuuripärand meelitab turiste kogu maailmast, sest linnas on säilinud üle 80 templi erinevatest ajalooperioodidest ja kultuuridest. Nessebari reisides tasub lisaks iidsetele templitele külastada ka huvitavaid looduskohti: Rooside org, Ryliani järved, Krushuni juga, Püha Anastasia saar. Turistid saavad külastada ka pühapaiku: Rila kloostrit ja Aladzha mäekloostrit.

Tuuleveski, Türgi vann, etnograafilised muuseumid kuldehete, müntide, traakia ankrute ja ikoonide väljapanekutega ei tohi vahele jätta. Õhtul võite külastada mõnda hubast restorani või külastada üht linna arvukatest ööklubidest.