Marsa-Alam
MARSA-ALAM
Üldinfo
Marsa Alam on väike kuurortlinn Punase mere ääres, varem tavaline kaluriküla. Asub Hurghadast 271 km lõuna pool.
Sukeldumishuvilised hindavad seda kuurorti kindlasti. Imetlust väärivad puutumatud korallrifid ja rikkalik fauna. Selle piirkonna kõrb on künklik, mis sobib ideaalselt neljarattaliste safariteks.
Kliima
Marsa Alamis on kuiv troopiline kliima. Päevane õhutemperatuur kõigub novembrist aprillini +21-30 °C ja maist oktoobrini +30-35 °C. Veetemperatuur soojeneb suvel +27-30 °C ja talvel +22-23 °C.
Marsa Alam võib olla üsna tuuline. Suvel toovad tuuled mõnusa jaheduse, kuid talvel võib kuurordis veidi jahe olla. Seetõttu peate talvepuhkuseks valima lahtedes asuvad hotellid.
Sukeldumine
Nagu enamik teisi Egiptuse sihtkohti, pakub Marsa Alam suurepäraseid tingimusi sukeldumiseks ja snorgeldamiseks. Kõik tingimused sukeldumiseks on siin loodud.
Riffid algavad kaldast mõne meetri kaugusel ja neid on veealuse maailma nautimiseks piisavalt. Kui sellest ei piisa, peaksite kasutama piirkonnas asuvat suurt sukeldumiskeskust.
Soovitatavad sukeldumispaigad:
- Elphinstone`i riff – üks maailma kuulsamaid sukeldumispaiku. See asub 27 km kaugusel Marsa Alami rannikust ja on üks Punase mere lõunaosa parimaid korallriffide piirkondi. Elphinstone riff asub väga sügavas vees. Siin saab vaadata barrakuudasid ja ka haid. Kui kardate sukeldumist, võite valida jalutuskäigu panoraamakendega batüskaafi peal vee all.
- St. John`s saar (sobib nii algajatele kui professionaalidele), Zabargad (suurepärane koht triivsukeldumiseks), Rocky (korallriff ümbritseb saart igast küljest, siin on üsna tugevad hoovused, mis meelitavad ligi riffihaid, vasarapäid, delfiine, mantasid ja kilpkonnad).
Ekskursioonid
Puhkus Marsa Alamis annab võimaluse külastada Aswani linna, mis asub maailma pikima jõe – Niiluse – kaldal. Siin tasub külastada Elephantine saart, kus asuvad Khnumi templi vanimad killud, mis pärinevad Kesk-Kuningriigist. Assuani ümbrus on tuntud oma templikomplekside poolest, mille hulgas on ka Philae saare templid (saar on võetud UNESCO kaitse alla maailmapärandi nimistusse).
Samuti tasub külastada maalilist Wadi Hammamati orgu, kus on säilinud kaljumaalingud, millel pole maailmas analooge ning vanimad raidkirjad pärinevad aastast 2321 eKr. e.
Ekstreemspordi austajad saavad kõrbes neljarattaga mootorrattasafarile minna.