banner

Krabi

KRABI

Üldinfo

Krabi provints asub Tai lõunaosas Andamani rannikul, 170 km Phuketist idas ja 800 km Bangkokist lõunas. Sinna kuuluvad mandriosa, 10 suurt ja palju väikesaari.

Vaatamata turismi infrastruktuuri aktiivsele arengule on siinne loodus säilitanud oma esialgse ilu. See on lubjakivist kaljude maailm, mida raamivad valged rannad, metsaga kaetud mäed, mangroovid, koopad, kuumaveeallikad ja korallriffid.

Kliima

Krabi provintsis on subekvatoriaalne mussoonkliima. Aasta keskmine õhutemperatuur jääb vahemikku 27–29 °C, vihmaperiood algab mais ja kestab novembrini. Kõige soodsam periood puhkamiseks on novembrist aprillini.

Kellele sobib

See on tõeline paradiis veespordi- ja ökoturismi armastajatele.

Igal aastal saab Krabist tuhandete sukeldujate palverännakute koht. Suurtes hotellides on spordikeskused, mis aitavad mitte ainult professionaale, vaid ka algajaid.

Erilist tähelepanu väärivad kayak-matkad varjatud laguunides ja veekoobastes, samuti kiirpaadireisid karstisaartele.

Krabi reisid on suurepärane võimalus mägironimise austajatele. Provints on Tai mägironimise pealinn. Paekaljud ja koopad meelitavad mägironijaid üle kogu maailma.

See koht sobib ka peredele. Lastega saab külastada Brill’s Fishing & Water Park kalakasvandust, köiepark Fun Park ja veekeskus.

Sukeldumine

Kuurort sobib ideaalselt sukeldumiseks. Kõik piirkonnas soosib sukeldumist: mitmevärvilised korallrifid (need on ühed kaunimad maailmas), veetemperatuur (keskmiselt +27 kuni +30 °C, olenevalt aastaajast), hea nähtavus (vähemalt 30 meetrit ja mõnes kohas võib ulatuda 50 meetrini), suure voolu puudumine enamikus sukeldumiskohtades.

Soovitatavad sukeldumiskohad:

  • King Cruiser – reisiparvlaev kogupikkusega 87 meetrit 30 meetri sügavusel Phi Phi saarte lähedal. Leidub barrakuudasid, mureeneid, meremadusid.
  • Anemone Reef – just sellel riffil kukkus parvlaev 1997. aastal King Cruiser.

Ekskursioonid

Üks provintsi külastatavamaid kohti on Tiigritempel, mida peetakse Krabi peamiseks tehislikuks vaatamisväärsuseks.

Tähelepanu väärivad Khlong Thomi juga, Railay poolsaar, mida ümbritsevad kõrged kaljud ja selge türkiissinine meri, Bamboo Island, Khao Khanap Nami stalaktiidikoopad.