banner

Kemer

KEMER

Üldine informatsioon

Kemer on väike kaasaegne kuurort, mis asub Antalyast 42 km kaugusel. Linn asub ökoloogiliselt puhtal alal rahvusliku looduspargi territooriumil. Kogu selle infrastruktuur on koondunud Toro mägede nõlvadele, lähenedes Vahemerele. Ühelt poolt ümbritsevad Kemerit männimetsad ja tsitruselised, teisalt sinilipuga tähistatud liiva- ja kiviklibulised rannad. Rahvusvahelise auhinna kohaselt vastavad Kemeri rannikuveed kõrgetele kvaliteedistandarditele ja sobivad ideaalselt ohutuks ujumiseks.

Saabumine toimub Antalya lennujaamas. Kaugus lennujaamast kuurordi hotellideni on 40–70 km.

Kliima

Vaatamata sellele, et Kemeris on 300 päeva aastas päikesepaisteline, on seal ülejäänud rannikust erinev mikrokliima. Tänu männimetsade kaitsele pole õhutemperatuur nii kuum, õhtud on jahedad. Ujumishooaeg Kemeris kestab maist oktoobrini. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit: keskmine õhutemperatuur on +36 °С, vesi soojeneb kuni +27 °С.

Rand ja vaatamisväärsused

Kemeri rannik on tinglikult jagatud kaheks rannaalaks. Linna kivikliburand pakub rohkelt võimalusi erinevate veespordialade harrastamiseks, aga ka mereretkedeks jahtidel. Teine, liiva- ja kivikliburand, mida raamivad jahedat varju moodustavad tsitrusepuud, sobib lõõgastavaks puhkuseks. Enamik hotellirandu on kaetud liivaga, kuid päris veepiirile on jäetud õhuke veerisriba, mis võimaldab säilitada selle läbipaistvust.

Kemer hõlmab kuut kuurordipiirkonda: Kemeri linn, Beldibi, Göynüki, Kirisi, Tekirova ja Camyuva asula. Olenemata valitud piirkonnast on kohalikud hotellid (väikestest pansionaatidest viietärnikompleksideni) koondunud peamiselt esimesele rannajoonele ja neil on suur territoorium.

Kuurordipiirkonna peamiseks vaatamisväärsuseks on ümbruskonnas säilinud iidsete linnade Olympose ja Phaselise varemed, mis toimisid piraatide pelgupaigana juba 3. sajandil eKr. Siin näete iidseid akvedukte, amfiteatreid, basiilikaid, vanne, hauaplaate ja sarkofaage. Välistegevuse austajad hindavad kindlasti laialdasi võimalusi veespordiks, eriti sukeldumiseks ja raftinguks, nad saavad teha mereretke jahiga või nautida džiibisafarit. Õhtul peaksite jalutama paljudes poodides, baarides ja restoranides ning öösel külastama piirkonna parimaid diskoteeke.

Puhkus lastega. Kemeris on väike veepark, mida esindavad veeliumägedega veesõidud, kosed ja basseinid, aga ka kõikvõimalikud kohvikud ja snäkibaarid.

Soovitame Kemeris puhata nii pereturistidele kui ka aktiivsetele reisijatele. Pehme kliima, puhas mägiõhk, mändide ja õistaimede aroom mõjuvad soodsalt puhkajate närvisüsteemile ja üldisele tervisele.

Ekskursioonid

Puhkajaid kutsutakse osalema mere-, bussi- või kombineeritud ekskursioonidel. Üks populaarsemaid selliseid reise on "Demre - Mira - Kekova", mis sisaldab paadireisi koos huvitava ekskursiooniga.

Kemeris ootavad turiste ka ATV-safarid, merekalapüük, veepark, showd delfiinidega, öödiskod, meresõit piraadijahil, ujumine avameres, Türgi saun (hamam), aga ka arvukalt poode, kus osta saab suveniire, ehteid väärismetalle, tekstiili ja nahktooteid.