banner

Hurghada

HURGHADA

Üldine informatsioon

Hurghada on esimene Egiptuse kuurort, mis hakkas vastu võtma külalisi üle kogu maailma. See on endiselt kõige populaarsem turismikeskus punase mere rannikul. Selle kuurordi kaunid liivarannad on eriti kuulsad veespordisõprade seas, nagu surfamine, sukeldumine, purjelauasõit ja lohesurf, aga ka jahisõit.

Hurghada turismiinfrastruktuur on hästi arenenud, siin on kõik loodud heaks puhkamiseks. Suur erinevate kategooriate hotellide valik võimaldab pakkuda nii vaikset ja hubast puhkust lastega turistidele kui ka valida lärmakas ja elav hotell noortele.

Hurghada asub Egiptuse pealinnast Kairost 500 km kagus. Kuurortlinn koosneb kolmest osast: vanalinn (El-Dahar), uuslinn (Sakkala) ja hotellid, mis ulatuvad lõunast põhja poole linnast kaugele.

Sukeldumine

Paljud inimesed tulevad Hurghadasse sukelduma. Siinne veealune maailm on rikas värviliste vetikate, kalade ja korallide poolest ning karid satuvad kohati kalda lähedale. Linnas on sukeldumiskoolid, kus õpetatakse algajaid ja korraldatakse veealuseid safareid punase mere kaunimatesse paikadesse.

Ekskursioonid

Linnas tasub külastada El Dahari vana linnaosa, vaadata linna suurimat mošeed El Minat, külastada merebioloogia muuseumi ja teha omanäolisi oste kohalikul basaaril.