banner

Fujairah

FUJAIRAH

Üldinfo

Fujairah emiraat on seitsmest emiraadist noorim. Erinevalt teistest emiraatidest ei asu Fujairah mitte Pärsia rannikul, vaid India ookeani Omaani lahes. Linnaelanikel ja siinsetel puhkajatel on pehmema ja niiskema kliimaga väga vedanud.

Emiraat on kuulus oma maastike ja rikkaliku eluslooduse poolest: kogu India ookeaniga uhutud liivarandade territooriumil ulatuvad Hajari kivised mäed, mida lõhestavad merre laskuvad orud, ja väikesed palmisalud. Hoolimata sellest, et kuurort meelitab ligi sukeldujaid üle kogu maailma, on Fujairah vaikne ja rahulik koht, kus pered ja sõbrad rannapuhkust nautimas käivad. Fujairah liivarannad on tõeliselt luksuslikud: puhtad, hoolitsetud, hubaste lahtedega eraldatud lõõgastumiseks.

Hoolimata oma noorusest on Fujairah rikas ajalugu. Arheoloogilised väljakaevamised näitavad, et inimesed on siin elanud tuhandeid aastaid. See meenutab ka sadu aastaid tagasi ehitatud võimsat kindlust, mis seisab vanalinna keskel väikesel künkal. 1991. aastal avati Fujairah muuseum, mis esitleb ulatuslikku arheoloogiliste ja etnograafiliste leidude kogu.

Vabal ajal tasub kindlasti külastada “Reede turgu”, mida Fujairah’s eristab hämmastav mitmekesisus isegi idamaise basaari jaoks. Siit saab tõesti kõike osta. Vaadake turul olevaid vaipu lähemalt: Fujairah`s kaunistavad hotellid kohalike vaipadega, mis on kogu AÜE-s kuulsad ornamendi kvaliteedi ja rikkalikkuse poolest.

Kliima

Fujairah on kuum kliima, kuid erinevalt teistest emiraatidest näete siin harva tugevaid temperatuurikõikumisi ja suve kõrgajal ei soojene õhk üle +40 °C. Talvekuudel soojeneb õhk +24-26 °C-ni. Vee temperatuur on aastaringselt +20-22 °C. Parim aeg Fujairah külastamiseks on sügise keskpaigast kevade keskpaigani.

Vaatamisväärsused 

Esiteks on Fujairah kuulus oma rannapuhkuse poolest, kuid siin on ka ajaloomälestisi, mida tasuks kindlasti külastada:

  • Al-Bidiya mošee, tuntud ka kui Omar Al-Kheyyami mošee, on üks vanemaid mošeesid Araabia poolsaarel.
  • 15. sajandist pärinev Fujairah kindlus on ajaloo ja arhitektuuri meeldetuletus. Varem oli see kaitse- ja maksukogumispunkt.
  • Fujairah muuseum, mis pakub külastajatele suurel hulgal ajaloo- ja kultuurinäitusi, mis räägivad emiraadi arengust, merekaubandusest, kalapüügist ja kohalike elanike elust.