banner

Dubai

DUBAI

Üldinfo

Dubai on Pärsia lahe rannikul asuv Araabia Ühendemiraatide populaarseim linn. Tänapäeval on see futuristlik suurlinn, kus elab rohkem kui 200 erineva rahvuse esindajaid. Peaaegu kõik linna elanikud on moslemid. Kuid vaatamata AÜE araabia maailma usureeglitele ja traditsioonidele peetakse Dubait kõigist emiraatidest kõige "avatumaks".

Dubai ajalugu on üsna lühike ja jaguneb kaheks põhiperioodiks: enne "musta kulla" – nafta maardlate avastamist ja pärast seda. Just tänu naftale alustas emiraat oma kiiret arengut ja kujunes üheks moodsaimaks linnaks maailmas, kus idamaade kultuur, grandioossed ehitised ja uuendused on siiani harmooniliselt põimunud.

Tänapäeval on turism emiraadi majanduse üks põhisektoreid. Igal aastal tulevad miljonid turistid Dubaisse, et nautida luksusliku puhkuse atmosfääri. Puhkus Dubais on võimalus näha maailma kõrgeimaid pilvelõhkujaid, suurimaid "laulvaid purskkaevu" (hämmastav valgus- ja muusikaetendus), suurimat akvaariumi enam kui 30 000 mereelustikuga.

Dubai linnaosad: 

  • Jumeirah – prestiižne rannikuala, mis on turistide seas tuntud oma heade randade, restoranide ja kaubanduskeskuste poolest.
  • Jumeirah saar – inimese loodud saarestik, mis on ehitatud palmi kujuga, viietärnihotellide ja luksuslike restoranidega. Just sellel saarel asub maailmakuulus hotell Atlantis The Palm.
  • Deira on Dubai ajalooline keskus, mis asub Dubai abaja ääres ning on ka kuulus ostupiirkond traditsiooniliste idamaiste basaaridega. Piirkonnas asuvad linna parimad etnilise päritoluga restoranid.
  • Dubai Marina on Dubai suurim arenenud infrastruktuuriga elamurajoon. Ideaalne rannapuhkuse ja veetegevuse austajatele.
  • Downtown – linna turismikeskus, just siin asub Burj Khalifa, Dubai Mall, Dubai purskkaev.
  • Al Barsha – siin asub kuulus Mall Of The Emirates – üks maailma suurimaid kaubanduskeskusi.
  • Bur Dubai on Dubai äri ja sadama keskus. See on üks vanimaid linnapiirkondi, kus saate ajas tagasi rännata ja näha, kuidas Dubai aastakümneid tagasi välja nägi.

Kliima

Dubai on oma troopilise kõrbekliima tõttu üks kuumemaid linnu maailmas. Päike paistab siin aastaringselt. Talvel on päevane õhutemperatuur keskmiselt +24-28 °С, suvel – +30-40 °С. Talvel võib emiraadis sadada vihma, kuid seda juhtub väga harva. Talvekuudel on Dubais tavaliselt kõrge turismihooaeg.

Vaatamisväärsused

Dubai on maailmakuulus oma suurejooneliste hoonete poolest, nagu Burj Khalifa (maailma kõrgeim hoone, 828 m), Dubai Mall (üks suurimaid kaubandus- ja meelelahutuskeskusi maailmas), Dubai Fountain, Palm Jumeirah (mees- tehtud palmikujuline saar) ja paljud teised. Dubai on tuntud ka oma maaliliste randade, lõputute liivadüünide ja toidukultuuri poolest.

Dubai reis on lastega peredele suurepärane valik. Siia on ehitatud lõbustusparke, veeparke, mis hämmastavad oma mastaabiga, Legolandi, maailma ainsaid Bollywoodi parke, lahedamaid Ameerika mägesi, 3D ja 4D atraktsioone.

Samuti on soovitatav külastada Guinnessi rekordite raamatusse kantud lilleparki The Dubai Miracle Garden. Pargis on umbes 50 miljonit erinevat taime. Samuti pakuvad huvi akvaarium, mis on koduks fantastilistele mereelukatele, Green Planeti botaanikaaed, kus külastajaid ootab tõeline džungel, ja Ski Dubai, sisesuusakuurort 22 500 m2. sisesuusaalaga.

Aktiivne puhkus

Dubaisse jõudes saavad turistid külastada erinevaid näitusi, osaleda iga-aastastel spordiüritustel (tennis, golf, hobuste võiduajamine) ja teaduskonverentsidel. Eraldi tähelepanu väärib kõrbesafari – grupiekskursioon, mis võimaldab tutvuda tõelise Araabiaga. Külastada saab mägesid ja liivakõrbe, külastada beduiinide küla, kitse- ja kaamelifarme. Seiklushuvilistele ei jää ükskõikseks sõitmine džiibiga läbi kõrbe luidete

Rannapuhkus

Dubais on rannapuhkuseks head tingimused: õrn päikeseloojang meres, päike soojendab aastaringselt ning veetemperatuur ei lange alla +21 °C. Tasub teada, et Dubai rannad jagunevad era- ja avalikeks ning tasulisteks ja tasuta.

Aktiivseks puhkuseks sobib suurepäraselt Kite Beach, kus saab lohesurfi sõita. Sunset Beach on parim koht surfamiseks. The Beach on suurepärane võimalus ühendada puhkus mere ääres esmaklassilise ostlemisega. Kui reisite oma armastatud lemmikloomaga, siis peaksite pöörama tähelepanu Dubai saarte rannale – see on esimene rand Dubais, kuhu saate oma lemmikloomaga tulla. Tasuline rand Al Mamzar Beach – üks populaarsemaid pererandu, on viie hoolitsetud ranna ja pargi kompleks.

Ostlemine

Dubai on üks maailma ostlemis keskusi. Siin on nii kaasaegsed kaubanduskeskused kui ka traditsioonilised idamaised basaarid ja turud. Maailma suurim kaubandus- ja meelelahutuskeskus asub Dubais. Dubai Malli pindala on üle miljoni ruutmeetri. Dubai kaubanduskeskusest mõne sammu kaugusel asub kompleks The Souk, mis on stiliseeritud idamaise turuna. See müüb ehteid ja parfüüme.

Lisaks Dubai kaubanduskeskustele on väga levinud traditsioonilised basaarid, kus on suur kaubasortiment. Kõige populaarsemad on Gold Souk, Perfume Souk, Spice Souk ja Textile Souk.

Detsembrist jaanuarini toimub linnas Dubai ostufestival. See on tõeline ostupidu, rikkaliku meelelahutusprogrammi ja suurte allahindlustega. Dubai Summer Surprise Shopping Festival kestab juunist augustini.