banner

Dahab

DAHAB

Üldinfo

Dahab on väike linn, mis asub 100 km kaugusel Sharm el-Sheikhist Aqaba lahe kaldal. See kuurort on tõeline paradiis veespordi austajatele. Sukeldujaid kogu maailmast meelitab sügav sukeldumine ja Punase mere ilu ning garanteeritud tuul teeb Dahabist ideaalse sihtkoha lohesurfaritele ja purjelauasõitjatele.

Kliima

Siinai poolsaar meelitab turiste soojade ilmadega. Talvel on siin väga mugav temperatuur – + 20-25 °С ja kevade lähenedes tõuseb see järk-järgult.

Ekskursioonid

Dahabi läheduses on palju huvitavaid kohti, mida tasub külastada. See on Püha Katariina klooster, kuhu traditsiooniliselt tulevad palverändurid, Valge ja Värviline kanjon, mis tekkisid kahe maavärina tagajärjel (huvitav on see, et olenevalt päikese värvist on need kivid valatud kõikidesse vikerkaarevärvidesse), rahvuspargid ja kaitsealad, kuulus Sinine auk (Blue Hole), mis on tuntud kui üks veealuse maailma ainulaadseim koht.

Kohalike elanike elu ja kultuuri uurimiseks tasub külastada Ras-a-Satani beduiini, kus inimesed siiani ei kasuta elektrit ja muid tsivilisatsiooni saavutusi.

Sukeldumine

Kuurort sobib kindlasti sukeldumise ja snorgeldamise austajatele: kogu mererannikul on karid ja rikkalik fauna. Tõenäoliselt on Dahabi kuulsaim sukeldumiskoht Blue Hole. See on kogu maailmast pärit sukeldujate ja vabasukeldujate meka, kus on uskumatult kaunid korallriffid ja ligi 100 m sügavus, mis võimaldab näha süvamere elanikke.

Soovitatavad rannad sukeldumiseks ja snorgeldamiseks: Lighthouse, Eel Garden.

Lisaks peaks märkima, et Dahabis on ideaalsed tingimused lohesurfiks: paljudes kohtades on madalad veed algajatele ja palju tuulisi päevi harjutamiseks.