banner

Kreeta saar

KREETA SAAR

Heraklion

Kreeta saare suurim linnaosa, mida ümbritsevad kaks mäeahelikku, Ida ja Diktis, on saare moodsa elu peamine keskus. Samanimeline linn Heraklion, Kreeta halduskeskus, sai nime Vana-Kreeka mütoloogilise kangelase Heraklese järgi. Heraklioni linna maalilist ümbrust hindab iga turist. Mere kohal kõrguvad nõlvad, lopsakad viinamarjaistandused ja oliivisalud, luksuslikud rannad, suurepärane infrastruktuur ja rikkalik kultuuripärand muudavad selle piirkonna turistidele eriti atraktiivseks.

Heraklion on ideaalne koht neile, kes peavad paremaks ühildada rannapuhkust ja aktiivset puhkust, kellele meeldivad rikkalikud ekskursiooniprogrammid ja linnaga tutvumine. Siin näete erakordset kombinatsiooni linnamaastikust ja Kreeta fauna looduslikust rikkusest, maaliliste külade ja ümbruskonna võlu, koopaid ja lopsakaid orge.

Heraklioni linn on saare pealinn, mis pakub suurepäraseid ranniku- ja linnahotelle, laia valikut meelelahutust ja kirglikku elu, seda eriti riiklike ja usupühade ajal. Noorte puhkuseks suurepäraselt sobiv Hersonissose piirkond pakub arvukalt ööklubisid, diskoteeke, poode, baare ja kohvikuid

Vaikne ja lõõgastav puhkus tuleks otsida Malia linnast. Liivarannad ja rannikuveed vastavad kõrgetele kvaliteedistandarditele, nii et puhkajad tulevad siia ujuma, päevitama ja veespordiga tegelema. Ka lastega lõõgastavaks puhkuseks valmistudes on Kokkini Hani asula parim valik. Läheduses asub veepark "Water World" ning peene liivaga rannad võimaldavad hõlpsasti merele pääseda. Amudara asula sobib nii noortele kui peredele. Laiu liivarandu ja veespordikeskusi täiendavad orgaaniliselt ööklubid, diskoteegid ja baarid. Nõudlikel turistidel soovitatakse tähelepanu pöörata Agia Pelagia kuurordile, kus on kõrgetasemelised hotellid ning piki randa laiub kaunis promenaad restoranide ja tavernidega.

Lend väljub Heraklioni rahvusvahelisse lennujaama, mis asub kesklinnast mõne kilomeetri kaugusel.

Kliima on pehme – vahemereline, suved on kuumad ja kuivad. Suve keskmine õhutemperatuur jääb vahemikku +27°С kuni 30°С, vesi soojeneb kuni +26°С.

Selge sinise mereveega uhutud Heraklioni kaunid liivarannad sobivad suurepäraselt nii rannapuhkuseks kui ka aktiivseks puhkuseks. Veespordiga tegelemise võimalused rõõmustavad spordituriste igal aastal.

Heraklioni ja selle ümbrust peetakse õigustatult Kreeta pärliks tänu oma kultuuri- ja arheoloogiamälestistele. Nende maade ajalugu sai alguse enam kui kakssada tuhat aastat tagasi. Ekskursiooniprogrammide ajal saavad turistid sukelduda piirkonna minevikku ja jalutada mööda möödunud ajastute teid. Kreeka külastajad peaksid kindlasti külastama ajaloo- ja arheoloogiamuuseume, kus hoitakse Minose kultuuri aardeid ja rikkalikku Kreeta territooriumilt leitud ainulaadsete esemete kollektsiooni. Mõlemad muuseumid asuvad saare pealinnas. Võimsad kaitsemüürid ümber linna (16. sajandi hooned), reljeefsete vappidega kaunistatud purskkaevud – kõik see on Veneetsia ajastu pärand

Soovitame puhkust Heraklioni kuurortides kõikidele turistikategooriatele, eriti aktiivsetele külalistele, kes soovivad tutvuda tänapäevase Kreeta kultuuri ja eluga.

Rethymnos

Üks Kreeta populaarsemaid piirkondi külaliste seas on Rethymnon. Kauni sadamalinna Rethymnoni ehitasid veneetslased ja see on nüüdseks arenenud turismikeskus. See on tuntud oma suuremahuliste suvefestivalide ja aktiivse ööelu poolest. Bali kuurort on kuulus hea kalapüügi poolest, küla on täis poode ja kõrtse ning kohalikus sadamas on kuunarid, kes ootavad turiste piki rannikut reisima. Piirkonna prestiižseim kuurort on Agia Galina. Siin on kauneid hotelle ja külalistemaju, restorane, kõrtse, diskoteeke, aga ka suurepäraseid randu. Mõned allikad nimetavad Rethymnoni põhjusega "Kreeta hingeks". Linn on kuurort ja selle ümbrus on säilitanud oma Veneetsia ilme, paljude vaatamisväärsuste ja erilise romantilise maitse.

Lend toimub Iraklioni lennujaama. Kaugus lennujaamast Rethymno hotellideni on 78 km, reisi koguaeg keskmiselt ligi 1,5 tundi.

Rethymnoni kliima on parasvöötme vahemereline, soojade ja pikkade suvedega. Suvel on keskmine õhutemperatuur +27 °C ringis, vesi soojeneb kuni +25 °C.

Rethymnoni põhjarannik on 16 km pikkune liivarand.

Hania

Saare roheliseim piirkond "Valgete mägede" mäeahelikuga, mis on kaetud küpressimetsadega, mis meenutavad Minose Kreeta taimestikku. Hania on saare iidne pealinn, mis ühendab harmooniliselt Veneetsia ja Ottomani arhitektuuristiilis hooneid ning neoklassitsistlike ja kaasaegsete hoonete elegantsi, laiu puiesteid ja kauneid väljakuid. Hania ja lähedal asuvad kuurortkülad (Agia Marina, Platanias, Geranis) liivarandade ja hubaste hotellidega näivad olevat loodud neile, kellele meeldib lopsaka taimestikuga ümbritsetud lõõgastuda ja armastavad kitsaste tänavatega vanu Veneetsia linnu.

Lend toimub Iraklioni lennujaama. Lennujaama ja Hania hotellide vaheline kaugus on 145 km, kokku keskmiselt ligi kolm tundi.

Hania kuurortide kliima on parasvöötme vahemereline, mahe ja soosib lõõgastumist. Suvel jääb keskmine õhutemperatuur vahemikku +25-30 °С, vesi soojeneb +25 °С-ni. Hooajal sajab harva.

Mitme kilomeetrite pikkused Hania rannad on liivased, õrna sissepääsuga vette ja paljude lahtedega. Kivirannad asuvad Hania lõunaosas, Liibüa mere rannikul. Selle piirkonna kuulsaim rand Elafonisi asub Kreeta lääneosas. Liiva kaunis roosa värv teeb selle ranna ainulaadseks.

Soovitatav rahulikuks perepuhkuseks lastega.