banner

Burgas

BURGAS

Üldinfo

Burgase sadamalinn asub Musta mere Burgase lahe läänerannikul. Nende maade ajalugu ulatub tagasi pronksiaega. Linna asutasid kreeklased ja selle nimi oli Pyrgos, mis tähendab "torn". Põnev ajalugu, huvitavad Bulgaaria traditsioonid, mugav kliima ja rikkalik loodus meelitavad igal aastal suurt turistide voogu. Soolase ja magevee järvede kaskaad moodustab Burgase ja selle ümbruse ainulaadse loodusmaastiku.

Kuurordi arenenud infrastruktuur võimaldab leida hotelli igale turistile ning arvukad kohvikud, restoranid ja diskod lisavad lõbu ja elavdavad puhkust. Saabumine toimub Burgase rahvusvahelisse lennujaama, mis asub 10 km kaugusel kesklinnast. Lennujaama läheduse tõttu on transfeer lühike.

Kliima

Mõõdukalt kontinentaalne, mahe kliima ilma lämmatava kuumuseta. Tänu pidevale värskendavale merebriisile on ilm päeval valdavalt soe ja õhtuti jahe. Kõige soojemad kuud on juuli-august; juunis sajab palju vihma. Suveperioodi keskmine temperatuur on +24 °C ja vesi soojeneb kuni 24 °C.

Rand ja meri

Burgase ilusad liivarannad, õrn põhi ja rahulik meri meelitavad väikeste lastega turiste. Burgas on Musta mere läänepoolseim punkt. Linn asub neljal looduslikul terrassil, 17 meetri kõrgusel merepinnast.

Vaatamisväärsused ja vaba aja veetmise võimalused

Burgase peamiseks vaatamisväärsuseks ja lubavaks keskuseks on Mere park. Siin asuvad kuulsate isiksuste mälestusmärgid ja moodsad skulptuurid. Burgase kesklinnas on esindatud 20. sajandi alguse elamud juugendstiilis ja konstruktivismi stiilis. Burgase kultuuri- ja vaba aja veetmise kohad pakuvad külalistele võimalust lahjendada oma rannapuhkust külastades muuseume: ajaloolisi, arheoloogilisi, etnograafilisi ja loodusteaduslikke; teatreid: ooper ja draama; galeriisid.

Tasub mainida, et Burgase ümbruses saab mitte ainult puhata, vaid ka parandada oma tervist, külastades ravimuda allikat ja laguuni mineraalset Atanasovskoje järve.

August Burgases on tõeline puhkus! Sadamasse tulevad kruiisilaevad ja augusti viimasel nädalal toimub mereäärses pargis rahvusvaheline folkloorifestival vabas õhus.