banner

Bodrum

BODRUM

Üldinfo

Bodrum on Egeuse mere rannikul asuv kuurortlinn, mida peetakse Türgi kõige nooruslikumaks ja pidutsevamaks kuurordiks. Suurim baaride ja klubide kontsentratsioon ruutkilomeetri kohta teeb sellest lemmikpuhkuse sihtkoha kõigile, kes on harjunud öösel pigem pidutsema kui magama. Kui oled aktiivne reisija – see on koht sinu jaoks!

Rannad on Bodrumi puhkuse teine oluline osa. Peaaegu kõik rannad asuvad väikestes lahtedes, kus on õrnad põhjad ja selge merevesi.

Linnal on ka rikas ajalugu, mis ulatub tagasi iidsetesse aegadesse. Antiikajal tunti seda Halikarnassose nime all ja seal asus üks maailma seitsmest imestusest, Halikarnassose mausoleum.

Kliima

Bodrumi kliima on vahemereline, kus suved on kuumad ja talved pehmed, mistõttu on see atraktiivne puhkusepaik igal aastaajal, kuid enamik turiste eelistab külastada seda suvel, et nautida sooja päikest ja kristallselget merd.

Mida teha

Bodrumi reisid on noorte ja aktiivsete reisijate valik. Ööelu on hoogne hommikuni, ööpäevaringselt on siin palju meelelahutuskohti: baarid, restoranid ja diskod. Siin asub Euroopa suurim diskoteek "Halicarnassus", mida külastavad igal aastal tuhanded turistid kogu maailmast. Lisaks on reis Bodrumi võimalus minna ostlema ühte paljudest kaubanduskeskustest, kohalike kaupmeeste poodidesse ja kauplustesse, osta odavaid hooajalisi puuvilju, aromaatseid vürtse, maiustusi, kvaliteetseid riideid, antiikesemeid, maitsta rahvusliku köögi meistriteoseid.

Puhkus Bodrumis sobib ideaalselt veealaste tegevuste fännidele. Sagedaste tuulte tõttu peetakse Bodrumit üheks parimaks kuurordiks purjetamiseks, surfamiseks ja purjetamiseks.

Rannik

Bodrumi rannad on enamasti peidetud ilusatesse lahtedesse. Suurem osa rannajoonest on merele õrnalt lähenevad kruusarannad, mis sobivad ideaalselt perepuhkuseks. Bitezi lahes on kõige pikemad rannad ning maastikku täiendavad männi- ja mandariinipuuaiad.