banner

Belek

BELEK

Üldine informatsioon

Kaasaegne Beleki hotellitsoon asub Antalyast 25 km kaugusel ja on üks maailma suurimaid turismiprojekte, mis on keskendunud ainult mainekatele puhkustele. Viietärnihotellide kompleksid ehitati ilma, et see piiraks männimetsasid, mis moodustavad piirkonna loodusrikkuse. Belek on ideaalne koht spordi- ja välitegevuse austajatele. Just siin avati 1994. aasta septembris National Golf Club. Maalilised Tauruse mäed, mis on kasvanud Calabria männi ja seedripuuga, loovad kauneid loodusmaastikke koos taevasinise mere ja lõputute liivarandadega.

Saabumine toimub Antalya lennujaamas. Kaugus lennujaamast kuurordi hotellideni on 20–40 km.

Kliima

Beleki kuurorti iseloomustab pehme subtroopiline kliima. Joodiga küllastunud meresoe õhk seguneb metsalõhnadega ja mõjub tervendavalt kogu kehale. Belek asub riigi tasasel osal, seega on seal peaaegu aastaringselt soe meri. Vee- ja õhutemperatuur võimaldab päikest võtta ja ujuda aprillist novembrini. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit: keskmine õhutemperatuur on +33 °С, vesi soojeneb kuni +27 °С.

Rannad ja hotellid

Beleki rannikuvööndit esindab paarikümnekilomeetrine liivarand ning peaaegu kogu see on tähistatud ranniku ja vete puhtuse eest sinilipuga. Laiad rannad (vähemalt 50 m) on kaetud peene ja suure liivaga.

Enamik Beleki hotelle on prestiižsed ja luksuslikud arenenud infrastruktuuri ja ülimalt kõikehõlmava teenusega.

Vaatamisväärsused ja meelelahutus

Belekist mitte kaugel asuvad iidse Perge linna varemed, mida peetakse Efesose järel tähtsuselt teiseks ajalooliseks linnaks, majesteetlik Aspendose amfiteater ja Segla arhitektuurimälestis. Beleki lääneosas asub riiklik kaitseala, kus saab näha kogu piirkonna taimestiku ja loomastiku mitmekesisust. 500 hektari suurusel maa-alal kasvab ligikaudu 574 taimeliiki (küpress, eukalüpt, pistaatsiapuud), millest 29 on siinsele piirkonnale ainulaadsed, ning siin elab üle 109 linnuliigi, sealhulgas öökull. Beleki sümbol. Caretta caretta kilpkonnad munevad selle vööndi rannikule. Kaitsealal on võimalus kaljuronimiseks, kuid puhkajate seas on populaarseim spordiala rafting. Paadisõit toimub mööda Kopruchay mägijõge. Muljeid jätavad ka maastikusõidukitega tuurid mägiteedel. Belekist põhja pool mägedes asub Köprülü kanjoni rahvuspark. Selle pindala on 36 000 hektarit. Siin kasvavad vahemerelised küpressid, mille metsi ei leidu looduslikes tingimustes mitte kusagil mujal maailmas. Köprü jõe ääres ulatub Türgi pikim kanjon kogupikkusega 14 km.Selle sügavus ulatub kohati 400 m. Kõige populaarsem tegevus Köprülü kanjonis on kummikutega parvetamine Köprü jõel. Peamised Beleki turistide seas populaarsed spordialad on golf, murutennis, ratsutamine, veesport ning, nagu varem märgitud, mägironimine ja rafting.

Suure tõenäosusega on Beleki ekskursioon ka puhkus spaakeskustes, kuna paljudes hotellides on need olemas. Seal saate läbida noorendamisprotseduure, registreeruda lõõgastumiseks, kaalulangetamiseks või taastumiseks mõeldud kompleksidesse.

Puhkamine Belekis pole mitte ainult Vahemere puhtaimas vees ujumine, vaid ka vaatamisväärsustega tutvumine. Linn on hea asukohaga väljasõitudeks Aspendose, Perge, Silloni iidsetesse asulatesse, hiiglaslike merikilpkonnadega rannas, Köprülü kanjonis.

Olles ostnud ekskursiooni Belekisse, võite minna organiseeritud ekskursioonile uppunud Kekova linna, Lüükia kaljuhaudade juurde, Niguliste kirikusse või sõita köisraudteega Tahtali mäele. Aktiivset puhkust eelistavatele noortele pakutakse raftingut, sukeldumist, jahiretke mööda Manavgati jõge, neljarattasafarisid ja öiseid vahudiskosid.

Reis Belekisse sobib lastega peredele – seal saab külastada Troy veeparki, Bellise loomaaeda või Antalya akvaariumi. Võite minna Kemerisse, kust väljuvad piraadilaevad, ja animaatorid lõbustavad lapsi kogu reisi vältel.