banner

Bankok

BANKOK

Üldine informatsioon

Bangkok on Tai poliitiline ja vaimne pealinn. Huvitav on see, et originaalis on "Bangkok" maailma pikim linnanimi, mis koosneb 20 sõnast. Tänu sellele sattus linn Guinnessi rekordite raamatusse. Tailased ise kutsuvad seda "Inglite linnaks" või lühidalt Krun Thepiks.

Bangkoki välimus ühendab antiikaja võlu ja kaasaegse maailma uusimad saavutused. Muistsed budistlikud templid, palee- ja pargiansamblid eksisteerivad orgaaniliselt koos futuristlike pilvelõhkujate, kaubanduskeskuste ja lõbustusparkidega. Esmapilgul tundub siinne elurütm kaootiline, kuid mõne aja pärast hakkate harjuma selle sõbralike kodanike dünaamikaga.

Turistid tulevad Bangkokki, et avastada elavat kagukultuuri, maitsta kuulsat tänavatoitu, osaleda ebatavalistel etendustel ja käia poes.

Kliima 

Bangkokis on subekvatoriaalne kliima. Aastaringselt on soe ja temperatuuride hooajalisi kõikumisi ei ole märgata. Niiske hooaeg (mai–oktoober) ja kuiv (novembri keskpaik – aprilli lõpp).

Vaatamisväärsused

Tai pealinn on linn, kus turistid üle kogu maailma tulevad tunnetama Lõuna-Aasia maitset. Soovitatav on pöörata tähelepanu järgmistele asukohtadele: Kuldse Buddha tempel, Bangkoki kuningapalee, Lamava Buddha Wat Pho tempel, Koidu tempel.