banner

Atoll Shawiyani

ATOLL SHAWIYANI

Üldinfo

Shawiyani atoll asub Maldiivide saarestiku põhjaosas ja koosneb 51 saarest, millest enamik on mahajäetud. Saared asuvad üksteisest kaugel, mis annab külalistele täieliku ühtsuse tunde loodusega. Atollile pääseb pealinnast Malest vesilennukiga või riigisisese lennuga. 

Atollil on rikas ajalugu, mida on kujundanud erinevad tegurid. Kunagi oli see Maldiivide peamine budistlik keskus ning siin võib tänapäeval näha palju iidseid varemeteid ja artefakte. Shiviyani asulad pärinevad islamieelsetest aegadest.

Atolli lääneosas asuvad Maldiivide suurimad riffid, mistõttu see on koht, mis meelitab paljusid snorgeldajaid. Siin võib leida mitmesugust mereelu, sealhulgas värvilisi troopilisi kalu, mantaraiu ja merikilpkonni. Atollis on ka mitu laevavrakki, mis annavad sukeldujatele ainulaadse võimaluse uurida vanade laevade jäänuseid.

Mida teha

Shawiyani atoll pakub külastajatele, kes soovivad nautida piirkonna looduslikku ilu ja ainulaadset kultuuri, mitmesuguseid tegevusi. Siin on populaarsed kõikvõimalikud veespordialad, paadiretked ümber saarte, kalapüük ning muidugi sukeldumine ja snorgeldamine. 

Paljud Maldiividel asuvad kuurordid, sealhulgas Shawiyani Atoll, pakuvad luksuslikke spaa- ja tervisehooldusi, mis aitavad teil lõõgastuda ja noorendada. 

Kindlasti tuleb proovida kohalikku kööki, mis sisaldab sageli värskeid mereande, kookospähkleid ja mitmesuguseid vürtse.