banner

Atoll Raa

ATOLL RAA 

Üldinfo

Raa Atoll on üks kõige külastatavamaid kohti Maldiividel, hoolimata sellest, et see asub pealinnast üsna kaugel, 130 kilomeetrit Malest loodes. Raa`sse saab Male lennujaamast laevaga, praamiga või vesilennukiga. Viimane variant on kõige kiirem – 40-45 minutit. Seda võib soovitada ka sellepärast, et see on võimalus näha Maldiive kõrgelt ja see on hämmastav vaatepilt!

Atoll on 70 km pikk ja 30 km lai. See hõlmab 88 saart, millest ainult 15 on asustatud. Mõned saared pakuvad ekskursioonihuvi. Näiteks Alifushi saar on kuulus oma dhoanide poolest, Rasgetimu pakub aga kümnetest müütidest ja legendidest läbipõimunud ajalugu, mida kohalikud teile jutustavad.

Meelelahutus

Raa on kuulus oma uurimata veealuste kaitsealade, ideaalsete snorgeldamis- ja sukeldumiskohtade, samuti suurepäraste surfamiskohtade ja purjetamisradade poolest. Turistid võivad minna mereekskursioonile, et kohtuda delfiinide või süvamerepüügiga.

Ja muidugi ei tohi ära jätta vahele Vaadhu saart, mis on kuulus oma loodusliku ilu ja uskumatu loodusnähtuse, nn mere bioluminestsentsi poolest.

Sukeldumine

Raa Atoll on kuulus oma uskumatute sukeldumiskohtade poolest. Seal on veealused tipud, mida kohalikult tuntakse kui thila. Atolli mereelustik on väga mitmekesine, alates tohututest troopiliste riffkalade koolidest, kaunitest pehmetest korallidest kuni kotkaradade, mantade, kilpkonnade ja haideni.

Sukeldumine atollis on võimalik aastaringselt, kuid kirde-monsuun jaanuarist maini pakub kõige rahulikumaid tingimusi. 

Kõige huvitavamad sukeldumiskohad Raal on järgmised:

  • Labyrinth on üks populaarsemaid sukeldumiskohti atollis. Siin saab imetleda halli riffhaid, valge tipuga riffhaid ja suuri raisid ning kohtuda isegi keisriingliga. 
  • The Wall on väga ilus korallriff Raa atolli idaküljel. See sobib nii professionaalsetele sukeldujatele kui ka algajatele. See on koduks värvilistele kollastele ja roosadele korallidele ning hiiglaslikele tuunidele.
  • Sola Corner – asub atolli lääneosas ja on mantade vaatlemise keskus. Siin võib kohata ka valgeselghaid ja õdede haid.