banner

Atoll Daalu

ATOLL DAALU

Üldinfo

Daalu atoll asub Maldiivide saarestiku keskosas, Male atollist edela pool. See ulatub 23 km idast läände ja 38 km põhjast lõunasse.

Turistid avastasid Daalu atolli alles hiljuti ja see on näide inimkäe poolt puutumata troopilisest paradiisist. Praeguseks on 56 saarest vaid 3 valmis külalistele puhkust pakkuma ja on kuurortalad ning ainult 7 saart on asustatud. Teekond Maldiivide pealinnast Daalusse võtab vesilennukiga vaid 40 minutit. 

Kliima

Atolli kliima on ekvaatori läheduse tõttu soe ja niiske. Parim aeg Daalu külastamiseks on detsembrist maini, ilm on päikesepaisteline ja kuiv ning meri on üsna rahulik. Temperatuur jääb aastaringselt vahemikku +28 kuni +30 °C.

Mida teha?

Kudahuvadhu saarel saab näha iidset mošeed, mis on valmistatud nikerdatud korallidest, ja iidsete budistlike kloostrite varemed. Kudahuvadhoo budistlik stuupa on iidne 8. sajandi monument ja arvatakse, et see on vanim säilinud budistlik monument Maldiividel.

Teine huvitav koht on Velavaru kilpkonnasaar, mida ümbritsevad laguunid, suurepärased rannad ja sukeldumiskohad.

Sukeldumise entusiastid peaksid kindlasti sukelduma Daalu Atolli rannikuvetes. See piirkond on kuulus oma hämmastavate korallriffide, rikkaliku veealuse elu ja suurepäraste sukeldumiskohtade poolest, mis sobivad igasuguse tasemega sukeldujatele. Lisaks sukeldumisele võite proovida ka muid veespordialasid, nagu snorgeldamine, kajakisõit või wakeboarding.

Samuti saate teha ekskursioone väikestele kohalikele saartele, kus saate tutvuda Maldiivide kultuuri, traditsioonide ja kommetega.