banner

Atoll Baa

ATOLL BAA 

Üldinfo

Baa Atoll on üks Maldiivide atollidest India ookeanis. See asub saarestiku kesk-lääneosas ja koosneb 75 väikesest saarest, millest ainult 13 on asustatud. 2011. aastal tunnistati atoll UNESCO biosfääri kaitsealaks oma ainulaadse looduse ilu ja mitmekesiste ökosüsteemide tõttu. 

Atoll on Maldiivide pärl ja kogu maailma sukeldujate palverännaku sihtkoht. Atolli lähedal asuvates vetes elavad hiiglaslikud mereelukad, nagu mantas ja vaalhaid, mis ei kujuta endast ohtu puhkajatele. Mõlemad liigid toituvad planktonist, neil ei ole hambaid ja nad on ökoturismi harrastajatele suureks uudishimuks. 

Kliima

Baa Atollil on soe ja niiske ekvaatoriaalne kliima. Ilmastikus valitseb kaks aastaaega: vihmane mussoonperiood, mis kestab aprillist novembrini, ja kuiv periood, mis kestab detsembrist märtsini. Aasta keskmine temperatuur on +26 °С.

Meelelahutus

Lisaks üksildasele puhkusele Baa Atolli kaunitel randadel pakutakse ka aktiivsemaid tegevusi, alates kanuusõidust ja sukeldumisest ookeanis kuni jooga ja tenniseni maismaal – tegevust on palju! Neid graatsilisi olendeid saab Hanifaru lahes märgata ka Manta raiude hooajal, mis kestab juunist novembrini. See on üks maailma parimaid kohti, kus saab snorgeldada koos manta- ja vaalhaidega. Paljudes Baa Atolli kuurortides on oma sukeldumiskeskused, kus on kogenud instruktorid, kes saavad toetada algajaid ja korraldada sukeldumisreise kogenud sukeldujatele.