banner

Antalya

ANTALYA

Üldine informatsioon

Antalya on üks ilusamaid ja kiiremini kasvavaid linnu Türgi Vahemere rannikul. Antalyat peetakse õigustatult riigi teiseks "pealinnaks" ja peamiseks kuurordiks. Linn asub 30 m kõrgusel merepinnast ja asub Tauruse mägede nõlvadel, kaetud männimetsadega. Vahelduv rannajoon vaheldub küngasdega ja tasandikega, moodustades ainulaadse merepildi. Kultuurilised ja ajaloolised vaatamisväärsused, arenenud turismiinfrastruktuur ja suurlinna elav rütm meelitavad igal aastal ligi poole miljoni turisti üle kogu maailma.

Saabumine toimub Antalya lennujaamas. Kaugus lennujaamast linna hotellideni on keskmiselt 12 km, reisi kogu pikkus ei ületa 25 minutit.

Kliima

Vahemeri – soe ja kuiv. Päike paistab aktiivselt aprillist oktoobrini. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit: keskmine õhutemperatuur on +33 °С, vesi soojeneb kuni +27 °С.

Reisid Antalyasse on nõudlikud igal ajal aastas. Aprillist oktoobrini tullakse siia rohkelt päevitama ja ujuma, hooajaväline hooaeg on populaarne vanemate inimeste seas, kes vajavad mägi-mere õhku. Talve esimesed kuud on suurepärane aeg ostlemiseks kaubanduskeskustes ja kaubamärgiga müügikohtades, sügis ja kevad on aga parim aeg ekskursioonideks.

Rannad

Antalya rannad on mugavaks peatumiseks hästi varustatud, rannikuala on täis arvukalt baare, diskoteeke ja poode. Seetõttu olge valmis selleks, et lõõgastavaks puhkuseks eraldatud kohta on raske leida. Kohaliku ranniku võib jagada kolmeks rannapiirkonnaks. Konyalti piirkonda esindavad suurte valgete kivikestega linnarannad, keskmist kivist osa tehisplatvormidega rannad ja Lara piirkonda liivarannad.

Hotellid

Antalyas endas on turistihotelle vähe, enamasti pakutakse majutust äärelinnas. Jah, odavad, üsna vanad hotellid on koondunud Konyalti piirkonda. See koht on suurepärane valik noorte puhkuseks: hotellide vahetus läheduses on palju meelelahutusvõimalusi. Lara piirkond on täis moodsaid nelja- ja viietärnihotelle, millel on arenenud infrastruktuur ja peen disain.Piirkonna turismitsoon sai isegi oma nime - New Lara. Antalya eliitkuurort on Aksu ehk Kundu idapoolne eeslinn, mis on ehitatud eranditult viietärnihotellide ja luksushotellidega. Seda esindavad laiad liivarannad ja see on keskendunud lõõgastavale perepuhkusele.

Vaatamata sellele, et Antalya arhitektuur on tüüpiliselt linnlik ja koosneb massiivsetest betoonehitistest, on siin säilinud vana kvartal ja ka hulk ajaloomälestisi. Nende hulgas on Hadrianuse värav, mis püstitati Rooma keisri Hadrianuse linnakülastuse auks aastal 130 pKr. Linna kohal kõrgub ebatavaline 37 meetri kõrgune gofreeritud minarett, mis on ehitatud 13. sajandil. Teine ebatavaline vaatamisväärsus on lõigatud minarett, mille välk omal ajal hävitas.Antalya arheoloogiamuuseumis esitletakse ainulaadseid ajaloolisi leide. Eraldi tähelepanu väärivad värvikirev meresadam ja purjesadam. Arenenud meelelahutustööstus hõlmab mitmeid veeparke, lõbustusparki, diskoteeke, restorane, kohvikuid, baare ja ööklubisid.

Veespordisõbrad hindavad sukeldumise, veesuusatamise ja jahiga sõitmise võimalusi.

Puhkus lastega. Antalyas on ulatuslik Aqualandi veeatraktsioonikeskus, lõbustuspark, delfinaarium ja loomaaed.

Soovitame Antalyas puhata aktiivsetele turistidele, kes soovivad tutvuda tänapäeva Türgi kultuuri ja eluga.

Ekskursioonid

Reis Antalyasse on võimalus jalutada vanalinnas, näha Düdeni juga, tutvuda ajaloolise Kaleiçi linnaosaga, kus mošeed, hamam, kindlused ja tänavad peegeldavad miniatuurselt erinevaid linnaelu ajastuid.

Linn meelitab tohutu ekskursioonipotentsiaaliga, mis võib mitmekesistada rannapuhkust. Antalyast saab minna iidsele Olymposele, Aspendosele, Pergele, Mira kaljuhaudadele, pidada mägedes piknikku, nautida paadireisi või minna naaberriiki Küprosele või Kreekasse.