banner

Alanya

ALANYA

ldine informatsioon

Alanya on väike kuurortlinn, mis asub Antalya ranniku idaosas, Antalyast 130 km kaugusel. Kuurordi jagab kaheks osaks kõrge kalju, millel asub vanalinn suure hulga erinevate ajastute vaatamisväärsustega. Vanalinna müürid ulatusid üle 8 km. Lossimäest ida pool on turupiirkond, kus on laiali poed, teemajad ja restoranid. Kaasaegne Alanya on üks Türgi aktiivsemaid kuurorte. Randade ja hotellide pidev sari ulatub mitme kilomeetri kaugusele. Alanya peamiste kuurordi vaatamisväärsuste hulgas on valge liivaga Kleopatra rand.

Saabumine toimub Antalya lennujaamas. Kaugus lennujaamast kuurordi hotellideni on 90–140 km, reisi kogu pikkus ei ületa 2 tundi.

Kliima ja rannad

Alanya on kuulus oma subtroopilise kliima poolest, meri on siin alati väga soe. Kõige kuumemaks kuuks peetakse augustit: keskmine õhutemperatuur on +31 °С, vesi soojeneb kuni +27 °С.

Alanya rannad ise on liivased ja kivised ning üsna kitsad. Linnast lääne pool Konakli, Okurcallari, Avsalari asulates esindab rannariba tihe kollane liiv. Sissepääs merele on õrn, ideaalne lastega turistidele.

Hotellid ja vaba aeg

Alanyas on palju odavaid mugavaid hotelle, mis asuvad mere lähedal ja pakuvad kõiki vajalikke mugavusi.

Üks parimaid näiteid linna iidsest arhitektuurist ja Alanya peamine vaatamisväärsus on Bütsantsi kindluse müürid. 1226. aastal ehitati sadama idaossa Punane torn, mis sai oma nime ehitamisel kasutatud punase tellise ja kivi järgi. See üle 30 meetri kõrgune monumentaalne torn on kaheksanurkne ja koosneb 5 korruselt. Ehitise eesmärk oli kaitsta laevatehast. Ülevaatamist väärivad ajaloolised paigad, nagu Alara kindlus ja Kasra vannid. Esimest korda Anatoolia-Türgi kujutavas kunstis kasutati vanni kuplil figuurseid freskosid.Kindlasti tuleks külastada Damlatashi koobast, mis on kuulus oma stalaktiitide ja stalagmiitide poolest. Alanya piraadiminevik on jätnud oma jäljed arvukatesse rannikul laiali pillutatud grottidesse. Nendeni pääseb ainult meritsi. Erilist tähelepanu väärivad kuurordi looduslikud omadused. Alanya asub väikesel kivisel poolsaarel väga eriliste kliimatingimustega, ainult siit leiab banaaniistandusi. Kuurordis on palju restorane, baare, kauplusi, mis pakuvad laia valikut riideid, vaipu, ehteid, diskoteeke ja jahtklubisid.

Puhkus lastega. Alanyas on 23 liumäega veepark ja lõbustuspark.

Puhkust Alanyas soovitame turistidele, kes eelistavad ökonoomset majutust, huvitavaid ekskursiooniprogramme ja ostlemist. Kuurordi rannad sobivad ideaalselt lastega peredele.

Ekskursioonid

Puhkus Alanyas meeldib ka ajaloohuvilistele, kes hindavad jalutuskäike läbi Bütsantsi kindluse, mööda Punast torni, vanalinna villade vahel. Korraldatud ekskursiooniga saate külastada iidset Efesost.

Puhkusepakette Alanyasse hindavad ka looduslike vaatamisväärsuste armastajad. Puhkajaid kutsutakse külastama mitmevärviliste stalaktiitidega Damlatashi koobast, mille ainulaadne mikrokliima aitab leevendada astma sümptomeid. Tänu oma asukohale poolsaarel on Alanyas erilised ilmastikutingimused, nii et lisaks traditsioonilistele sidruni- ja apelsiniistandustele saab siin näha banaaniistandusi.

Oma jälje jättis ka piraadiminevik linnast, mille lahed olid mereröövlite varjupaigaks. Paljudele neist pääseb vaid merelt, seetõttu korraldatakse turistidele spetsiaalseid mereekskursioone piki rannikut läbi piraadigrottide.