banner

Ajman

AJMAN

Üldinfo

Ajmani emiraat asub Pärsia lahe rannikul, vaid 10 km kaugusel Sharjah emiraadist ja 45 km kaugusel Dubaist ja on seitsmest emiraadist väikseim.

Samanimeline linn Ajman on emiraadi halduskeskus ja oli varem tuntud kalapüügi ja pärlite püüdmise keskusena. Viimastel aastakümnetel hakkas see aktiivselt arenema. Ajmani parimad hotellid asuvad rannikul ja kuigi hotellibaas on väike, on teeninduse tase kõrge.

Ajmani rannajoon on üsna lai ja ulatub 16 km. Selle piirkonna valged rannad (kõik teised AÜE kuurordid on kollase liivaga) meelitavad puhkajaid üle kogu maailma. Rannapuhkus Ajmanis on väga populaarne lastega perede ning vaikust ja rahuliku puhkust armastavate turistide seas. Septembri keskpaigast mai keskpaigani saab selles piirkonnas nautida ilusat ilma: soojad päikesepaistelised päevad annavad teed mõnusatele jahedatele õhtutele.

Turistide jaoks Ajmanis "kuiva seaduse" normid ei kehti. Siin on ainus pood kogu AÜE-s, kus välisturistidele imporditud alkohoolseid jooke piiranguteta müüakse.

Vaatamisväärsused

Ajmanis on vähe vaatamisväärsusi. Emiraadi peamiseks vaatamisväärsuseks on iidses kindluses asuv muuseum, mis kuni 1970. aastani jäi vürstiriigi valitseja residentsiks. Muuseumi ekspositsioon sisaldab arheoloogilisi ja etnograafilisi sektsioone, iidsete relvade kollektsiooni, AÜE politsei ajaloole pühendatud ruume. Erilist huvi pakub vahakujude saalis mineviku elu ja traditsioonilise käsitöö taasesitamine.

Meelelahutus

Eksootika austajatele soovitame selle emiraadi kõrbetes toimuvaid kuulsaid kaamelivõistlusi. Päevitamise ja ujumise austajatele - suurepärased puhtad Ajmani rannad. Samuti on siin levinud veespordialad, eriti motoriseeritud.

Shopping 

Ajmani basaar meelitab ostlejaid: araabia antiikpingid on täis legendaarseid Pärsia vaipu, väärismetalltooteid ja suures valikus suveniire.