banner

Abu Dhabi

ABU DHABI

Üldinfo

Abu Dhabi on üks seitsmest emiraadist, mis moodustavad AÜE. See asub Pärsia lahe rannikul ja on pindalalt kõigist emiraatidest suurim (üle 80% AÜE kogupindalast). Abu Dhabisse kuulub ka 200 saart ja oaasilinn Al Ain.

Abu Dhabi nimi on araabia keelest tõlgitud kui "gaselli isa" ja selle nimega on seotud kaunis legend. Araabia kütid ühest oaasist ajasid gaselli taga. Gasell lookles pikka aega läbi kõrbe ja viis siis jahimehed Pärsia lahe kaldale, kus ta vette hüppas ja üle saare kahlas. Jahimehed järgnesid talle ja gasell viis nad peene magevee allika juurde. Tänutäheks andsid jahimehed gasellile elu ja allika lähedale rajatud asulat kutsuti “gaselli isaks”, mis araabia keeles kõlab nagu Abu Dhabi.

Tänapäeval on Abu Dhabi oluline majandus-, kultuuri-, poliitika- ja turismikeskus Lähis-Idas, säilitades samas oma juured ja ajaloolise pärandi. Tänu rikkalikele naftaressurssidele ja targale valitsemisele on Abu Dhabi kasvanud kaasaegseks, dünaamiliseks linnaks, millel on silmatorkav arhitektuur, kõrge elatustase ning luksuslikud kultuuri- ja meelelahutusvõimalused.

Puhkus Abu Dhabis on lõõgastav liivarandadel, mida uhuvad Pärsia lahe helesinised veed. Kuurorti hindavad kindlasti veespordisõbrad. Sukeldumiseks ja surfamiseks on kõik tingimused olemas. Abu Dhabi hotellid hämmastavad oma idamaise maitse ja kuningliku teenindusega, samas kui luksuslikud restoranid, ööklubid ja kaubanduskeskused rahuldavad ka kõige kogenumad külalised.

Tunnus, mis eristab Abu Dhabit kõigist teistest kaasaegsetest linnadest ja peegeldab selle moslemi iseloomu, on arvukad mošeed. Igal pool linnas näete korraga mitut minaretti.

Abu Dhabi külastajaid üllatab selle uskumatult roheline vaade. Linn arendab aktiivselt haljasalasid ja parke, mis aitab kaasa looduslike oaaside tekkele kohalikele elanikele ja külalistele.

Kliima

Abu Dhabis valitseb troopiline kõrbekliima. Suvekuud on Abu Dhabis väga kuumad, sageli võib ööpäeva keskmine temperatuur ulatuda +40-45 °C või enamgi. Kõige kuumemad kuud on juuli ja august. Parem aeg puhkuseks Abu Dhabis on novembrist aprillini, kui saabub kuiv ilm, mille keskmine õhutemperatuur on +26 °C ja veetemperatuur – +23 °C.

Meelelahutus

Abu Dhabi pakub laia valikut meelelahutusvõimalusi. Kõrbe lähedus võimaldab jalutada mööda liivaluiteid kaamelitel või näha Lewa oaasi ja päikesetõusu liivas. Saate külastada kogu perega Yasi saarel asuva hiiglasliku teemaparki Ferrari World. See on esimene park maailmas, mis on täielikult pühendatud legendaarsele Itaalia autotootjale Ferrari. Abu Dhabi pakub ka võimalust harjutada maailma suurimas siseruumides asuvas tuuletunnelis iFly. Veespordihuvilised saavad nautida purjelauasõitu, lohesurfi, süsta, veesuusatamist, jetisõitu jne.

Abu Dhabis on mitmed kuulsad disainergolfiväljakud, mis vastavad iga taseme golfimängijate vajadustele.

Vaatamisväärsused

Abu Dhabi on tuntud oma silmatorkava arhitektuuri ja kultuuripärandi poolest. Siin asub kuulus Sheikh Zayedi Valge mošee, mis on üks maailma suurimaid ja muljetavaldavamaid mošeesid. Sellel on rabav valge arhitektuur. Corniche`il on renoveeritud laevatehas, kus valmistatakse traditsioonilisi araabia puidust paate (dhowd). Siin on näha ka El Husni kindlus – üks väheseid vana Abu Dhabi arhitektuurilisi ehitisi, mis on meieni jõudnud.

Abu Dhabis on Louvre’i filiaal, kus saab näha Picasso, Manet’ ja da Vinci teoseid.