Pagliani – Gortina-Matala klooster Kreekas

Ekskursioon toimub Heraklioni piirkonna lõunaosas. See annab teile võimaluse külastada Kreeta ainulaadseid, ajalooliselt väärtuslikke monumente ja vaatamisväärsusi ning tutvuda Vana-Kreeka mütoloogiaga. Heraklioni linna kaudu suundute lõunasse ja leiate end peagi Kreeta kõige iidsemast kloostrist – Pagliani Taevaminemise kloostrist. Te ei tutvu mitte ainult selle ajalooga, kummardate imeliste ikoonide ees, vaid näete ka sajanditevanust püha mürtlipuud (1600 aastat vana). Ainult siiralt usklikud saavad vaadata Jumalaema kujutist puu okstes. Selle puu lehti kasutatakse ravimina ja need kaitsevad kurja silma eest.

Jätkake oma reisi Gortina poole-mis on saare suur arheoloogiline kaitseala. Külastage varakristlikku Püha Tiituse katedraali, mille ehitas 7.sajandil Rooma Odeoni ja vaadake sama puud, mille okste all Zeus ja Euroopa armusid.

Järgmine peatus pärast Gortist on veinitehas "Zachariudakis", veinivalmistamise protsessi tundmaõppimine ja kohalike veinide degusteerimine. Ekskursioon lõpeb Liibüa mere" Pärlis", Matala linnas, kus teil on aega Liibüa meres ujuda ja kõrtsis einestada.

Seda ekskursiooni külastades ei saa te kunagi unustada Kreeta saart ja teil on ainult kõige soojemad ja eredamad mälestused.

Sissepääsupiletid ei sisaldu: sissepääs Gortinasse 6 eurot.

Ekskursiooniks on soovitatav: mugavad jalanõud, päikesekübar, ujumisriided, päikesekaitsekreem.

Toit ja jook: ei kuulu hinna sisse.