Ras Mohammed Egiptuses

Soodne asukoht ja imeline kliima on teinud Sharm El Sheikhist ühe populaarseima turismisihtkoha maailmas. Kuurort asub Siinai poolsaare lõunaosas, 500 kilomeetri kaugusel Kairost ja käeulatuses Egiptuse peamistest vaatamisväärsustest.

Veidi vähem kui tund bussisõitu – ja satutegi Ras Mohammedisse, riigi esimesse rahvusparki. See maaliline kaitseala loodi 1989. aastal, et päästa ainulaadne korallriffide sein hävingust. Pargi veeosas elab üle tuhande kalaliigi ja üle 150 koralliliigi. Nende imetlemiseks pole vaja sukelduda: kuni 2 miljardit aastat vana riffi osa on aja jooksul tõusnud veepinnast kõrgemale.

Külalistel soovitatakse siiski sukelduda maski ja uimedega ning tutvuda Punase mere veealuse maailmaga. Siin on see kõige silmatorkavam ja mitmekesisem, nii et Ras Mohammedis snorgeldamine tekitab alati hämmastavaid kogemusi.

Jalutuskäigul mööda kaitseala maapealset osa näete geoloogilisi vigu – maavärina järel jäänud pragusid – ja külastate Soovide järve. Legendi järgi saab see teoks, kui kolm korda sellesse sukelduda ja soovida. Kuid veehoidla kogus kuulsust teisel põhjusel: järve vesi sisaldab palju mineraale ja on koostiselt sarnane Surnumere vetega.

Veel üks pargi ainulaadne omadus on mangroovipuud. Kui varem leidus neid sageli troopikas, siis nüüd ähvardab mangroove aktiivse metsaraie tõttu hävimisoht ja turistid saavad neid näha sõna otseses mõttes kolmes kohas maailmas.

Ras Mohammedi külastus võimaldab teil tutvuda Egiptuse rikkaliku looduse mitmekesisusega ja jätta meelde kõige meeldivamad mälestused.