Moosese mägi ja Püha Katariina klooster Egiptuses

Soodne asukoht ja imeline kliima on teinud Sharm El Sheikhist ühe populaarseima turismisihtkoha maailmas. Kuurort asub Siinai poolsaare lõunaosas, 500 kilomeetri kaugusel Kairost ja käeulatuses Egiptuse peamistest ajaloomälestistest.
Puudutage antiiki ja tutvuge kristluse ajalooga, reisides Moosese mäele ja Püha Katariina kloostrisse.

Moosese mägi ehk Siinai asub Sharm el-Sheikhist vaid 130 kilomeetri kaugusel. Piibli tekstide kohaselt ilmus just siin Jumal Moosesele ja andis talle 10 käsku, nii et kristlased austavad Siinaid ja teevad sinna palverännakuid. Ülaosas on kirik, kuhu viib kaks teed: õrn, turistlik ja raskem – selle valivad usklikud. Legendi järgi saavad need, kes Moosese mäele ronisid, kõik patud andeks. Siin kohtuvad ekskursioonil osalejad koidikuga ja naudivad ümbruskonna vapustavaid panoraame.

4. sajandil pKr asutatud Püha Katariina klooster on üks vanimaid tegutsevaid kristlikke kloostreid maailmas. See asub püha Siinai mäe jalamil, enam kui 1500 meetri kõrgusel merepinnast. Selle religioosse hoone müürid on olnud tunnistajaks paljudele olulistele ajaloolistele sündmustele ning kloostrit ennast mainitakse korduvalt piiblitraditsioonides ning tänapäeval tuleb siia tohutult palju turiste ja palverändureid.

Saate oma silmaga näha legendaarset põleva põõsa kabelit. See on püha koht ja sageli lähenevad usklikud sellele austuse märgiks paljajalu. Legendi järgi oli Pentateuhis mainitud põlev põõsas, millest Jumal Moosese poole pöördus, just see mittepõlev põõsas. See hämmastav taim tõepoolest ei ole süttiv – oletatakse, et selle põhjuseks on eeterlike õlide kõrge sisaldus, mis aurustuvad kiiresti ja takistavad seega tule levikut.

Kloostri territooriumil on veel üks Piibli tekstidest tuntud vaatamisväärsus – Moosese kaev. Seda iidset allikat hoitakse endiselt heas seisukorras ja selle vett peetakse tervendavaks.

Ekskursioonikülastajad saavad siseneda templisse, et näha iidseid Püha Katariina ikoone ja säilmeid.